Festival na ulici 2022. Foto: M. Juha

Festival na ulici v srpnu opět představí zejména plzeňskou kulturu

Ve dnech 18. až 26. srpna 2023 opět oživí centrum města Festival na ulici. Tradiční multižánrový festival přinese návštěvníkům více než stovku koncertů, zajímavé hudební projekty a bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma.

Živá hudba zní v centru města Plzně již od roku 1994. Tehdy zde poprvé proběhl festival, jehož jednotlivé části se jmenovaly Jazz na ulici, Struny na ulici a Divadlo na ulici. Z přehlídky se za pár let stal celorepublikový fenomén.

Devítidenní festival na konci srpna přinese do ulic města opět desítky hodin kulturního programu na tradičních místech: Náměstí Republiky – U Branky – Proluka – Zach’s Pub – Anděl Music Bar.

Extra Band revival Jaroslava Soukupa letos oslavil 20 let. Co má společného s původním Extra Bandem?

„Jsme rádi, že můžeme letos s festivalem oslavit jeho významný 30. ročník,“ říká Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou, a dodává: „Myšlenku návratu ke kořenům v posledních ročnících návštěvníci velmi oceňují – stejně jako v začátcích festivalu, i nyní je srpen v podstatě oslavou plzeňské hudební scény.“

„Je mi ctí, že mohu poskytnout záštitu pro tuto ojedinělou akci, která je jedním z největších open air městských festivalů v republice. Díky podpoře statutárního města Plzeň je Festival na ulici zcela zdarma pro veřejnost i návštěvníky města. Během devíti dnů na několik scénách ožije centrum města nejen hudebním děním, ale i bohatým doprovodným programem. I letos je zaměřen na podporu regionální kulturní scény a můžeme se tak těšit na vystoupení více než 100 hudebních skupin a interpretů,“ doplnila Mgr. Eliška Bartáková, radní pro oblast kultury a památkové péče.

Festival na ulici 2022
Foto: Festival na ulici 2022

Festivalový program každoročně představí široké veřejnosti celou řadu začínajících plzeňských kapel, a pomůže jim tak najít další fanoušky. I velká část headlinerů je složena právě z hudebních těles pocházejících z Plzně a okolí. Na různých scénách se vystřídají například Lucie revival a X-Cover (18. 8.), Děda Mládek Illegal Band (19. 8.), Znouzectnost (20. 8.), COP (22.8.), V3Ska (23. 8.) nebo Semtex (26. 8.).

Z ostatních částí republiky přivezli pořadatelé další zvučná jména, která podpoří rozmanitost a multižánrový charakter festivalu.

Skladatel, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas vystoupí na Náměstí Republiky v pondělí 21.8., stejnou scénu obsadí hned první den 18. 8. Tereza Balonová a její looper. „Kapela, co utekla z džungle přímo na podium“ – Zooblasters – jsou ovlivněni mnoha hudebními žánry, které předvedou v Plzni 24. 8. Legendární česká rocková kapela Etc… vystoupí na hlavní scéně v pondělí 21. 8. Crossoverová kapela Gaia Mesiah nedávno vydala nové album a svou energii přiveze do Plzně 26. 8.

Mírový koncert v plzeňském lochotínském amfiteátru aneb Co se stane, když pankáči poslouchají Michala Davida

I letos se návštěvníci mohou těšit na další speciální open air projekt. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií proběhne na Náměstí Republiky v neděli 20. 8. 2023.

Součástí doprovodného programu budou opět Tanec na ulici, různá divadelní představení (samozřejmě s Culinkou v čele), kuličková dráha, výstavy a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi.

Doprovodný program:

  • Vernisáž děl UVU
  • Program pro rodiny s dětmi (pohádky pro nejmenší, Culinka a další)
  • Divadla pro děti i dospělé
  • Tanec na ulici (taneční workshopy)
  • Slam poetry (23. 8.)
  • Neziskovky na ulici

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: