Foto: ArtProm

Festival polévky opět provoní nádvoří Plzeňského Prazdroje, zúčastní se rekordní počet kuchařů

Festival polévky už podeváté provoní Plzeň. Ve 40litrových kotlích dovezených z Maďarska budou vařit přímo před zraky diváků nejen vyhlášené plzeňské restaurace a bistra. Květnová edice festivalu, která je součástí Živé ulice, přilákala rekordní počet přihlášených kuchařů. Ochutnávat můžete asijskou exotiku, středomořské speciality, rybí polévky i českou klasiku. Novinkou je také ekologické nádobí, do něhož se bude servírovat. Festival se koná 13. května od 12.00 do 18.00 hodin v areálu Plzeňského Prazdroje.

Festival polévky má v Plzni svoji tradici, v neděli 13. května se bude konat v západočeské metropoli už podeváté. Milovníci polévek se mohou těšit na nejrůznější druhy v podání více než dvacítky kuchařů. Květnová edice festivalu je vůbec největší ve své historii. „Máme obrovskou radost, že si Festival polévky za dobu své existence získal své stálé postavení na plzeňské gastronomické mapě. Letos se nám přihlásil rekordní počet účastníků, i proto festival zvětšujeme. Rozprostřeme se po celém nádvoří Plzeňského Prazdroje,“ říká Matěj Halaš, jeden z organizátorů festivalu.

Návštěvníci budou moct ochutnat desítky druhů polévek od tradičních českých po exotické chutě. Nebudou chybět ani vegetariánské a veganské polévky, které pořadatelé přehledně označují. Festivalu se mimo matadory, jako jsou Restaurace Šach Mat, Supa Supa, Slunečnice Plzeň či Klub malých pivovarů, zúčastní i nováčci. Mezi ně patří například Saloon Roudná nebo Hey Mama. Chybět nebude ani vítěz loňského ročníku U S M X Cantina – No boundaries, No borders. Festival je otevřený také neziskovým a kulturním organizacím, a tak pravou cibulačku budete moct ochutnat přímo od Francouzské aliance.

Festival polévky myslí i na ekologii. „Nakoupili jsme biologicky rozložitelné misky z cukrové třtiny a dřevěné lžičky, které postupně nahradí původní plastové nádobí. Na květnovém ročníku tak chceme v co největší míře servírovat do ekologických misek a věříme, že na dalších ročnících budeme polévky podávat už jen do nich. Ekologický aspekt celé akce je pro nás velmi důležitý,“ vysvětluje Zuzana Cajtlerová, která za projektem stojí.

Jako každý rok se bude vařit přímo na místě před zraky návštěvníků. Akce začíná v 10.00 hodin a o dvě hodiny později se polévky budou servírovat. Standardní velikost porce je 300 ml, ale někteří prodejci budou mít také menší degustační porce, abyste mohli ochutnat co nejvíce druhů polévek.Všechny polévky jsou navíc soutěžní, a tak můžete v neděli 13. května hlasovat o tu nejlepší.

Festival polévky je předzvěstí sedmého ročníku multižánrového festivalu Živá ulice, který se v Plzni koná v červenci a srpnu. Vstup na festival je zdarma. Více informací najdete na www.festivalpolevky.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: