Foto: Fresh festival

Fresh festival se blíží! Představujeme festivalovou abecedu

Odpočítávání začalo, Prima Fresh festival 2021 začne už za pár dní. Na co se těšit, co ochutnat a nač nezapomenout? Všechno tohle vyřeší festivalová abeceda.

A jako akce

Akce, tedy Prima Fresh festival v Plzni začne v sobotu 14. srpna v 10:00 a skončí v neděli 15. srpna v 17:00 hod.

Areál za OC Plzeň Plaza, kde najdete lokální i zážitkové restaurace z celé ČR, craftové minipivovary s více než 50 druhy piv, nabídku desítky vinařství a k tomu nabitý dvoudenní program.

Awards, přesněji Great Taste Awards, což je ocenění srovnatelné s gastro Oscarem udělovaným ve Velké Británii. Na festivalu oscarové delikatesy nabídne šest českých podniků v zóně Great Taste Awards.

B jako Burešová a Benešová

Burešová a Benešová jsou jména známá všem, kdo sleduje Slunečnou. Tyto dvě oblíbené herečky, ale také Iva Hüttnerová nebo Dana Batulková dorazí v sobotu 14. srpna Slunečným autobusem. Bude autogramiáda, rozhovory, vystoupení Petra Kotvalda, moderování se ujme Eva Decastelo.

Barová zóna je letos zaměřená na milovníky ginu a rumů. Těšit se ale můžete na špičkové míchané drinky těch nejlepších barmanů, nebudou chybět plážová lehátka a chilloutový DJ.

Baby zóna Monperi je připravena jako zázemí pro maminky s nejmenšími prcky, ale také pro větší děti, které se zabaví na atrakcích nebo v kreativním koutku pro zvídavce.

C jako cooking stage

Cooking stage, tedy místo hlavního dění celého festivalu letos nese název Big Green Egg Cooking stage a po oba festivalové dny na ní bude excelovat Zdeněk Pohlreich.

Coffee stage je dalším místem, kde se bude vařit, ale tentokrát to bude káva. Jak správně připravit skvělou kávu, jaké je tajemství pražení kávy nebo umění latté art a mnohem víc ve Škole kávy pod taktovkou Roberto Trevisana.

Cukrářka Iveta Fabešová, která nedávno znovu otevřela svoji cukrárnu v pražské Werichově vile dorazí na festival, aby prozradila tajemství jejích vyhlášených dortů.

D jako dáme jídlo

Dáme jídlo je služba, která doručí festivalové menu až k vám domů. Ochutnejte na festivalu a pak si kdykoliv ještě týden po skončení akce nechte doručit vybrané menu do obýváku nebo na deku do parku.

Degustace vína jen s rezervací. Nezapomeňte se včas na řízenou degustaci zaregistrovat, abyste si mohli v klidu užít vína domácí i zahraniční produkce. Nebude chybět ani portské víno. V ceně registrace je sklenička od Crystalexu.

Dárek ke vstupence na festival v podobě originální festivalové skleničky od Crystalexu? Jednoduše si kupte online vstupenku na festival za 179 Kč a sklenička je vaše.

E jako extrémní catering

Extrémy v gastronomii vždycky lákají. Znalce proto určitě nezklame Petr Ocknecht, specialista na hmyzí menu. Letos navíc podnik Extrémní catering nachystal bizoní tatarák nebo zebří kebab.

Esa neboli trumfy? Ano, máme! Jsou jimi šéfkuchař Jaroslav Sapík, kapitán českého nároďáku Jan Horký nebo šéfredaktorka časopisu Prima FRESH Klára Michalová, kteří budou na hlavní stage stát u plotny.

Elektronická platba je jediná možnost, jak na festivalu platit. Jak na to? Při vstupu na festival si koupíte za 20 korun náramek, který si nabijete během festivalu v označeném stanu, platební kartou, hotově nebo pohodlně odkudkoliv z telefonu pomocí QR kódu a služeb Apple Pay a Google Pay.

Existuje jednodušší cesta? Ano! Kupte si vstupenku s předstihem online a nabijte si náramek rovnou s nákupem vstupenky. U vstupu na festival se jednak vyhnete frontě na vstupenky, ale budete mít také okamžitě k dispozici nabitý náramek. Nevyčerpané finance si jednoduše zašlete zpět na svůj účet po dobu 14 dnů od skončení akce.

Prima Fresh festival Plzeň

14. – 15. 8. 2021
lokalita: Park za OC Plzeň Plaza, Plzeň


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: