Ilustrační foto. Zdroj: PxHere

Greenway mezi Radobyčicemi a Útušicemi propojí nový úsek

Stezka Greenway podél řeky Úhlavy mezi Radobyčicemi a Útušicemi propojí nový, téměř 600 metrů dlouhý úsek. Stavba začala koncem září 2023 a hotovo by mělo být nejpozději na jaře příštího roku.

„Plzeň má podobných cest celou síť a my se ji snažíme stále vylepšovat a rozšiřovat. Stezky podél řek, tzv. Greenways, lidé hojně využívají. Jsou totiž vedené v mírném a rovinatém terénu, a proto je zvládne každý chodec i cyklista,“ sdělil Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Nová asfaltová trasa bude začínat v napojení ulic Nad Strání a Zářívá na okraji obytné lokality Radobyčice – jih, odkud povede až k údolí V Lahošti, které překoná cca 43 metrů dlouhý nepohyblivý most pro pěší. Za ním pak stezka navazuje na stávající účelovou komunikaci, která prochází podél dálnice D5 ve směru na západ.

Na trase jsou navrženy tři výhybny a jedno obratiště. Počítá se rovněž s navazujícími terénními úpravami, zatravněním a výsadbou stromů a keřů kolem stezky. „Celkem bude vysazeno 41 listnatých stromů, 33 keřů a plocha o velikosti 2 762 metrů čtverečních bude oseta bylinnou luční směsí. Součástí stavby je také řešení odvodnění,“ doplnil náměstek.

Cena stavebních prací je odhadována na 17,5 milionů korun včetně DPH, přičemž finanční podpora je poskytnuta z dotačního programu z programu IROP 2021-2027.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: