Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Hračky podle věku: Vyberte tu nejvhodnější

Dítě začíná vnímat okolní svět již dva týdny po narození, proto je vhodné pořídit mu takové hračky, které budou rozvíjet jeho myšlení i motoriku. Jak by měly vypadat hračky, které budou vaše dítko těšit, zatímco poroste jak z vody?

Hračky pro novorozence

Hračky pro ty nejmenší jsou jednoduché a příjemné na dotek. Novorozenci pořiďte například chrastítkoplyšáka, kterého bude mít v postýlce nebo v kočárku. Vhodný je i závěsný kolotoč nad postýlku, který může hrát jemnou melodii či vysílat světelné signály.

Hračky pro měsíční dítě

V jednom měsíci začíná dítě vidět barvy a lépe rozeznává tvary. Proto už můžete vybírat z o něco pestřejší škály hraček. Líbit by se mu mohl například barevný koberec či přebalovací pult se vzorem a tzv. usínáček, což je takový plyšový kamarád, se kterým se miminku bez rodičů spí mnohem lépe.

Hračky pro dvouměsíční dítě

Jak dítě roste, je čím dál zvědavější a potřebuje nové podněty, které rozvíjejí jeho vnímání světa. Mezi takové hračky patří zrcátkachrastítkaplyšáci, ale i kousátka, která nejen že dítě zabaví, ale navíc mu pomohou s prořezáváním zubů.

Hračky pro tříměsíční dítě

Ve třech měsících dítě více používá ručičky a spektrum vnímaných barev se rozšiřuje. Do hračkového arzenálu tedy můžete přidat například pěnové puzzle, nebo i barevné hrací deky, které za pomoci suchého zipu umožňují přemisťovat přiložené látkové hračky.

Hračky pro šestiměsíční dítě

Půlroční děti zažívají ve svém růstu doslova převrat. Začínají se více vrtět a pohybovat, některé začínají lézt. Rozvíjejte jejich jemnou motoriku za pomocí dětských hlavolamů a skládaček, nezapomeňte na dřevěné hračky, které jsou nestárnoucím hitem.

Tip: Děti v šesti měsících začínají hledat a skrývat resp. skrývat a ničit. Buďte opatrní a nepohazujte kdekoliv své osobní cennosti, jako klíčky nebo peněženku, nebo samotný karty.

Hračky pro devítiměsíční dítě

V devíti měsících svého žití děti vyžadují už o něco promyšlenější hračky. Radost jim udělá interaktivní plyšák a chodítka, ale třeba i xylofon. Nezapomeňte, že hračky by neměly obsahovat malé části, které děti mohou vdechnout nebo si je strčit do nosu.

Hračky pro roční dítě

Roční děti jsou velmi aktivní a chtějí poznávat svět všemi smysly. Rozvíjejte jejich zručnost za pomoci různých skládačekpuzzle a stavebnic. Dopřejte jim interaktivní chodítko a zabavte je tahacími hračkami. V dnešní době hračky pro děti neznají mezí, vyberte jim takovou, na kterou budou s láskou vzpomínat celý život.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:
avatar
Dana Grófová

Copywriterka, která má přesah do SEO a psaním se živí od roku 2017. Tvoří srozumitelné a funkční texty, které s lehkostí přizpůsobí potřebám klienta i jeho zákazníků. Kromě těchto témat se věnuje také technologiím a některé její texty najdete na produktvdetailu.cz.


Dana Grófová

Copywriterka, která má přesah do SEO a psaním se živí od roku 2017. Tvoří srozumitelné a funkční texty, které s lehkostí přizpůsobí potřebám klienta i jeho zákazníků. Kromě těchto témat se věnuje také technologiím a některé její texty najdete na produktvdetailu.cz.

Tipy z kalendáře akcí: