Grafika: Plzenoviny.cz

Inspirace pro vaše cesty i zábava – mrkněte na Youtube kanál Davida Stallone

V dnešní době můžete vyrazit za poznáním a dobrodružstvím téměř kamkoli vás napadne. Je ovšem také možné cestovat virtuálně a nechat si zážitky zprostředkovat od někoho jiného. Cestovatelů, kteří své zážitky sdílejí prostřednictvím sociálních sítí nebo Youtube kanálu, je mnoho. Díky těmto lidem můžete poznávat krásu světa přímo z monitoru vašeho počítače a nebo se nechat inspirovat při přípravě vašeho vlastního dobrodružství.

Dnes zaostříme na Youtube kanál Davida Stallone. Tento mladý cestovatel v současnosti křižuje Austrálii s malými letadly Cessna A182 v letové výšce asi 500 metrů nad zemí a své autentické zážitky a zkušenosti předává do světa prostřednictvím videopříspěvků. Z letadla vše vypadá úžasně a na záběrech jsou vidět místa mnohdy nedostupná. Nečekejte však videa ve formátu klasických dokumentů. Příspěvky, které můžete shlédnout, jsou bezprostřední, často obohacené o hudební doprovod a rozhodně nejsou nudné.

V Davidovo videoreportážích ale nejde jen o představování turisticky vyhledávaných cílů. Například v Japonsku navštívil les Aokigahara, který je známý tím, že v něm ročně dobrovolně ukončí svůj život až stovka Japonců. Místo působí i na samotném videu mysticky. Více se o tomto tajmeném lese můžete dozvědět v posledním čísle časopisu Záhady života a v příspěvku najdete i Davida. Neméně zajímavá je návštěva korejské tržnice a pojídání červů nebo pozorování klokanů a koal v Austrálii. Z dalších míst, které můžete společně „procestovat“, jsou aktuálně oblíbené asijské lokality – Thajsko a Indie.

Cestování na vlastní pěst a bez průvodců je stále oblíbenější. Výhodou je svoboda a dobrodružství, které s cestovkou jen tak nezažijete. Na takovou cestu je ale kromě balení potřeba i určitá příprava a plánování. Pokud se na podobnou dovolenou chystáte a nebo o ní alespoň uvažujete, tak vám kromě map a informací pro cestovatele mohou pomoci právě i videozážitky jiných dobrodruhů, jakým je třeba David Stallone. Nechte se tedy inspirovat, než vyrazíte na cestu. A pokud chcete poznávat svět jen zprostředkovaně, pak jsou právě cestovatelská videa tím, co vám to umožní.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: