Inspirace pro vaše cesty i zábava – mrkněte na Youtube kanál Davida Stallone

V dnešní době můžete vyrazit za poznáním a dobrodružstvím téměř kamkoli vás napadne. Je ovšem také možné cestovat virtuálně a nechat si zážitky zprostředkovat od někoho jiného. Cestovatelů, kteří své zážitky sdílejí prostřednictvím sociálních sítí nebo Youtube kanálu, je mnoho. Díky těmto lidem můžete poznávat krásu světa přímo z monitoru vašeho počítače a nebo se nechat inspirovat při přípravě vašeho vlastního dobrodružství.

Dnes zaostříme na Youtube kanál Davida Stallone. Tento mladý cestovatel v současnosti křižuje Austrálii s malými letadly Cessna A182 v letové výšce asi 500 metrů nad zemí a své autentické zážitky a zkušenosti předává do světa prostřednictvím videopříspěvků. Z letadla vše vypadá úžasně a na záběrech jsou vidět místa mnohdy nedostupná. Nečekejte však videa ve formátu klasických dokumentů. Příspěvky, které můžete shlédnout, jsou bezprostřední, často obohacené o hudební doprovod a rozhodně nejsou nudné. 

david stalloneV Davidovo videoreportážích ale nejde jen o představování turisticky vyhledávaných cílů. Například v Japonsku navštívil les Aokigahara, který je známý tím, že v něm ročně dobrovolně ukončí svůj život až stovka Japonců. Místo působí i na samotném videu mysticky. Více se o tomto tajmeném lese můžete dozvědět v posledním čísle časopisu Záhady života a v příspěvku najdete i Davida. Neméně zajímavá je návštěva korejské tržnice a pojídání červů nebo pozorování klokanů a koal v Austrálii. Z dalších míst, které můžete společně “procestovat”, jsou aktuálně oblíbené asijské lokality – Thajsko a Indie.

Cestování na vlastní pěst a bez průvodců je stále oblíbenější. Výhodou je svoboda a dobrodružství, které s cestovkou jen tak nezažijete. Na takovou cestu je ale kromě balení potřeba i určitá příprava a plánování. Pokud se na podobnou dovolenou chystáte a nebo o ní alespoň uvažujete, tak vám kromě map a informací pro cestovatele mohou pomoci právě i videozážitky jiných dobrodruhů, jakým je třeba David Stallone. Nechte se tedy inspirovat, než vyrazíte na cestu. A pokud chcete poznávat svět jen zprostředkovaně, pak jsou právě cestovatelská videa tím, co vám to umožní.

banner stallone

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz

 
Přidat na Seznam.cz