Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak se připravit na sjíždění vody

Naplánovali jste si s rodinou nebo přáteli sjíždění vody a nevíte jaké základní věci byste si měli připravit? Na kufry zapomeňte! Nejvhodnější volbou je nepromokavý vak či batoh. Při balení nezapomínejte, že každý gram navíc se odrazí na rychlosti a ovladatelnosti vaší lodi.

Co si vzít na vodu, když jedu poprvé

Vodáctví je velmi oblíbeným letním koníčkem i sportem, který nám během pobytu na řece může přinést mnoho dobrodružství. Dáme vám tipy na to, co si s sebou na vodu vzít a co je naopak zbytečné či jaké oblečení k vodě je to správné. Netahejte s sebou příliš mnoho zbytečných věcí, které v konečném důsledku ani nevyužijete.

Vybavení na vodu

Není nutné si hned na vaše první sjíždění vody kupovat loď a pádla. Vaši známí, kteří už nějaký ten rok vodáky jsou, vám zajisté pomohou při výběru z ověřených půjčoven, kterých v dnešní době existuje spoustu a najdete je i v blízkosti řek. Loď a pádla si tedy můžete půjčit.

Jaké oblečení si vzít?

Jedete v partě a chcete si dovolenou mezi sebou více zpestřit? Vytvořte si týmy a nechte si udělat trička s vlastním popiskem například s názvem týmu či s názvy vašich jmen nebo přezdívek.

Během balení nic nepodceňujte, na vodě určitě moc sucho nebude. Kromě toho si předem zjistěte, jaké má být počasí v termínu vašeho výletu.

Při slunečném počasí si rozhodně nabalte plavky, kraťasy, trička, 1 delší kalhoty a 1 triko s dlouhým rukávem, spodní prádlo, pokrývku hlavy a ponožky. Naopak v případě nepříznivého počasí si s sebou nabalte ještě nepromokavou bundu, nejlépe s kapucí, pláštěnku a neopreny, které patří do speciálního vybavení vodáků.

Správná obuv je základem každého výletu

Každá dovolená si vždy vyžaduje něco extra, a i u vodáctví je zapotřebí myslet na obuv. Při sjíždění řeky vám žabky či pantofle určitě stačit nebudou, nejen, že se jedná o nevhodnou obuv, ale jde spíše o to, že vám při první vhodné příležitosti žabky mohou uplavat. Myslete při balení na to, že na lodi a na souši budete potřebovat rozdílnou obuv. Sandále jsou vhodnou obuví do lodi, kdežto na souši se můžete procházet v pohodlných keckách či jiných teniskách. Rozhodně si na souš neberte obuv vhodnou na turistiku, jelikož více času strávíte na vodě nežli na souši. Přibalte si vycházkové boty, které jsou odlehčené a nebudou vás tížit na zádech. Ženy jsou ty, které často řeší, co si na sebe a s sebou vzít. Dáme vám tip na dámské vycházkové tenisky, které jsou na vodáctví osvědčené.

Věci, které si rozhodně doma nezapomínejte
  • Mobilní telefon,
  • Doklady,
  • Peníze,
  • Spacák a karimatku,
  • Základní hygienické potřeby (kartáček, toaletní papír, pastu, mýdlo a repelent),
  • Svítilnu, díky které své věci po večerech snáz najdete,
  • Sluneční brýle,
  • Plovací vestu,
  • Multifunkční nůž.
Ubytování

Při jakémkoliv vodáctví je nejvhodnějším ubytováním stan, který si můžete buď půjčit nebo koupit. Webové stránky testado.cz si pro vás připravilo seznam těch nejlepších rodinných a turistických stanů pro 4 osoby. Dozvíte se co nejvíce o tipech a radách, které řeší jak a podle čeho vybrat takové obydlení.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: