Foto: JR-stock / Shutterstock.com

Jak vybrat ideální hodiny do kuchyně? Rozhodujte se citem i rozumem

Hodiny patří k nezbytnému vybavení každého bytu. Mohou být třeba jen v jedné místnosti, ale lze si je dát všude tam, kde potřebujete mít přehled o přesném čase. Rozhodně je musíte mít v kuchyni, protože při vaření jídla je často nutné sledovat čas. Jak by měly vypadat správné kuchyňské hodiny? Pojďme se podívat na to, co by mělo rozhodovat o vašem výběru.

Dobře čitelný ciferník je základem

Lze si představit, že do obývacího pokoje na jednu jeho stěnu umístíte designové hodiny se zajímavým ciferníkem. Zde sehrávají důležitou úlohu dominantního prvku. Odpočítávají čas a zároveň zdobí i interiér. Dokonce není ani nutné, aby měly ciferník označený číslicemi. Ale v kuchyni je to něco jiného. Zde při přípravě jídla máte často oči na hodinách, abyste nepřevařili knedlík nebo nespálili bábovku.

Kuchyňské hodiny by proto měly mít výrazné a dobře čitelné číslice. Zároveň je nutné hodiny sladit se stylem kuchyňského nábytku. Je-li moderní, pořiďte si moderní nástěnné hodiny s kovovými nebo skleněnými prvky. Naopak do rustikálně laděné kuchyně se budou hodit hodiny ve dřevě nebo keramice.

Vsaďte na správnou velikost hodin

Při výběru kuchyňských hodin je třeba brát v úvahu i jejich velikost. Pokud budou na stěně jediným dominantním prvkem, klidně můžete vsadit na jejich větší rozměr. Vedle obrazu nebo jiné dekorace se ale budou vyjímat nástěnné hodiny s menším průměrem ciferníku, které nebudou tolik výrazné. V hodinářství narazíte na JVD hodiny, které patří v tuzemsku k velmi populárním modelům. Najdete v nich zástupce z různých materiálů a zajímavého vzhledu, na kterém si návrháři dali záležet.

Jak umístit nástěnné hodiny

Špičkoví bytoví designéři jsou toho názoru, že nástěnné hodiny by měly viset v úrovni očí. Jestliže ale mají větší průměr ciferníku, je možné je pověsit i nad úroveň zraku. Rozhodně je ale nedávejte až ke stropu, kde by nevypadaly příliš dobře. Pozor si dejte na oslnění hodin denním světlem a slunečními paprsky, protože se pak stávají hůře čitelné.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: