Foto: Everypixel

Jak vybrat vhodnou elektrickou koloběžku pro děti

Elektrická koloběžka může být jedním z „nejcoolovějších“ dárků, které můžete dát svému dítěti. Je s ní spousta zábavy a umožní vašemu dítěti vychutnat si jistý pocit svobody. Je to téměř jako kdybyste mu dávali zelenou vydat se za dobrodružstvím – i když je to jen kolem vašeho sousedství. A kromě toho, že je to zábavná hračka, elektrická koloběžka může posloužit k rozvoji motorických, pozorovacích i fyzických dovedností vašeho dítěte, protože mu tato aktivita dá šanci překonat výzvy, jako je například rovnováha na koloběžce. Elektrická koloběžka je jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci vašemu dítěti zapojit se do outdoorových aktivit a rozvíjet jeho sociální dovednosti tím, že mu umožňuje hrát si s ostatními dětmi mimo pohodlí vašeho domova.

Ačkoli elektrické koloběžky mohou být považovány jen za zábavnou hračku v očích větších dětí, ve skutečnosti jsou pro děti i dospělé docela užitečné. Mohou být primárně používány jako způsob dopravy za předpokladu, že jsou pro to vhodné. Vaše děti ji mohou využít při docházce do své nedaleké školy. Jsou šetrné k životnímu prostředí a zcela bezpečné i pro děti, pokud vyberete model, který je pro ně vhodný.

Většina elektrických koloběžek je vhodná pro děti ve věku 8 let a starší. Věk by však neměl být jediným kvalifikačním faktorem, na který bychom se měli zaměřit, ale k tomu se dostaneme později. Děti mladší než uvedený věk mohou mít potíže s manévrováním a vyvažováním koloběžky a proto jsou vystaveny vyššímu riziku úrazu.

Dobře, jste teda připraveni koupit svému dítěti elektrickou koloběžku, nebo vás možná ono přesvědčilo, aby jste ji koupili, a vy jste prostě úžasný rodič a chcete, aby mělo zábavné dětství. Ať tak či onak, budete vědět, kterou koloběžku koupit? S tolika modely a značkami, které jsou na trhu k dispozici může být zložité se rozhodnout. Pomůžeme vám. Jste připraveni zjistit, jak si pro své dítě vybrat nejlepší elektrickou koloběžku?

Co je třeba zvážit při nákupu elektrické koloběžky pro děti?

Pokud kupujete elektrickou koloběžku musíte zvážit několik věcí, protože je rozdíl, zda ji kupujete pro své 8leté nebo 15leté dítě. Musíte se samozřejmě zajímat o rozměr, bezpečnost, trvanlivost, životnost baterie aj rychlost. A můžete si myslet, že to není důležité, ale pro vaše dítě rozhodně je – design.

1. Hmotnost vašeho dítěte

To, že vašemu dítěti je 8 let nebo je dokonce starší, neznamená automaticky, že je připraveno jezdit s jakoukoli elektrickou koloběžkou. Váha vašeho dítěte je důležitým faktorem při zvažování, jaký typ zvolit. Různé modely koloběžek jsou kompatibilní s různými rozsahy hmotnosti. Musíte zvážit koloběžku, která je dostatečně velká, ale ne příliš velká. Modely, které dokážou pojmout větší hmotnost, budou také těžší samy. Mohlo by být lákavé získat koloběžku s již tak velkou hmotností s možností, že ji vaše dítě bude moci používat, i když roste, ale nedělejte to. Zvažte, zda vaše dítě dokáže koloběžku skutečně zvládnout. Lehké dítě bude mít potíže s manipulací s těžkým modelem.

2. Maximální rychlost

Kvůli bezpečnosti a pohodlí vašeho dítěte je nejlepší začít s elektrickými koloběžkami, které nepřekračují rychlost 25 km / h. Toto je nejvhodnější rychlost, která vám umožní, aby si vaše dítě zvyklo na jízdu. Vyšší rychlost může být příliš děsivá pro dítě i pro rodiče, zejména když je dítě poprvé jezdcem.

3. Konstrukce

Konstrukce a rozměry koloběžky přispívají k pohodlí jízdy vašeho dítěte. Koloběžky v zásadě přicházejí ve dvou formách: stand-on (na stání) a sit-down (se sedačkou). Stand-on jsou ideální pro dítě, které přechází z manuální koloběžky. Bude se moci docela rychle přizpůsobit, protože jsou stejné jako manuální koloběžky kromě toho, že jsou ovládány elektronicky. Některé modely mají sedačku a tyto sit-down koloběžky nabízejí vašemu dítěti možnost sedět nebo stát při jízdě. Mohou dokonce vypadat jako mini motocykly nebo mini Vespy. Sedací elektrické skútry mají často pneumatiky o několik centimetrů větší než obvykle. Tyto velké pneumatiky mohou nabídnout větší rovnováhu.

4. Rukojeť řízení

Rukojeť je část koloběžky, která se používá k manévrování skútru do požadovaného směru. Nejčastěji se připevňuje k předním kolům modelů poháněných předními koly. Některé modely mají nastavitelné rukojeti, které lze upravit tak, aby odpovídaly výšce a délce paže vašeho dítěte. U elektrických koloběžek s vyšším výkonem je však nejlepší se držet pouze u pevných typů, které jsou robustnější a odolnější.

5. Brzdy

Dalším velkým rozdílem mezi manuálními a elektrickými koloběžkami jsou brzdy. Ručně ovládaná koloběžka bude mít brzdové destičky připevněné k zadnímu kolu. Brzdy na elektrických modelech jsou vyspělejší, protože elektrické typy jezdí vyšší rychlostí. Elektrické skútry mají brzdovou páku, podobně jako jízdní kola, připevněnou k rukojeti. Tato páka, když je zatažena, zpomalí motor a zadní kolo s použitím těžší brzdové destičky. Hledejte koloběžku, která má spolehlivý brzdový systém. Doporučujeme zvolit koloběžku, která brzdí na zadním kole. Toto nastavení je pro vaše děti mnohem bezpečnější, protože náhlé brzdění na předním kole mohou způsobit, že se skútr převrátí a zraní vaše dítě.

6. Pneumatiky

Gumové pneumatiky nabízejí mnohem plynulejší a pohodlnější jízdu než pneumatiky z tvrdého plastu. Plastové pneumatiky se také opotřebují rychleji než gumové. Velikost pneumatik by měla být také zohledněna. Zvolte model, jehož pneumatiky budou odpovídat velikosti vašeho dítěte. Menší pneumatiky jsou vhodné pro menší děti, pokud jde o bezpečnost. Existují také modely, které přicházejí se třemi koly místo dvou. U těchto modelů jsou na přední straně dvě kola, která jsou připevněna k rukojeti, která je ovládá a jedno na zadní části. Tříkolové koloběžky mají zvýšenou citlivost řízení. Dalším důležitým účinkem této vlastnosti je to, že koloběžka bude mít větší stabilitu a bude vyžadovat méně vyvažování od jezdce.

7. Baterie

Míra zábavy s koloběžkou závisí na životnosti baterie. Dobíjecí baterie jsou jednou z vlastností dobrého elektrické koloběžky. Hledejte model, který bude vyžadovat pouze přiměřenou dobu nabíjení a který vám poskytne maximální provozní dobu při plném nabití. Průměrná doba běhu dobrých elektrických koloběžek je 40 až 50 minut.

Naše doporučení

Elektrické koloběžky mohou být pro vaše dítě zábavnou hračkou, pokud zvolíte tu, která je pro vaše dítě nejvhodnější. Snad vám pomůžeme zúžit výběr našim doporučením v němž figurují elektrické koloběžky Razor E300 a Segway Kickscooter ES2.

Razor E300

Elektrická koloběžka Razor E300 přichází s obdobnými specifikami jako většina koloběžek Razor, pokud jde o dojezd. Získáte 40-45 minut jízdy s maximální rychlostí 24 km/h. V porovnání s jinými koloběžkami pro děti, přichází Razor E300 s plynulou regulací plynu s plynulejším zrychlením. Kromě toho umožňuje jednodušší řízení rychlosti. Kola se vzduchovými pneumatikami vpředu i vzadu nabízejí větší přilnavost a opravdu hladkou jízdu. Dva detaily, které nejsou úplně dotažené jsou: absence osvětlení pro bezpečnost při jízdě v noci a koloběžka také postrádá indikátor napájení, takže nevíte, kolik energie zbylo.

Segway Kickscooter ES2

Má 250 W nábojový motor, kterým dosáhnete rychlosti 25 km za hodinu. Rychlost můžete také omezit přidržením tlačítka zapnuto / vypnuto a nastavit ji v úsporné variantě, normálním nebo sportovním režimu. Nebo pokud si přejete, můžete nastavit rychlostní limit v mobilní aplikaci. Skvělá lithium-iontová baterie napájející koloběžku nabízí dojezd 25 km. Plně ji nabijete energií asi za 3,5 hodiny. Nabízí i také detaily jako jsou LED světla, zadní odpružení a brzdové světlo. Je pevná a dobře navržená, takže vás jako rodiče nechává bez obav o bezpečnost.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: