Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak vyzrát na hluk? Záleží na tom, odkud přichází

Kdo hledá spokojené bydlení nejenom v Plzni, ten často hledí i na to, jak klidnou lokalitu zvolí. Nutno však říci, že i v takové lokalitě mohou být hluční lidé, kteří ruší. A ne málo. Jak se s nimi popasovat? Ideální je zamezit, aby hluk prostupoval do vašeho interiéru. Jakými způsoby to řešit? Roli hraje to, odkud hluk přichází.

Máte hlučné sousedy?

Pokud se jedná o hluk od vašich sousedů, je možné zkusit domluvu. Ta není vždy efektivní a tak je nutné zkusit radikální krok. Jaký? Takzvané odhlučnění, které zaručí, že se hluk od nich nedostane k vám. Dnes je možné realizovat odhlučnění podlahy, stropu, ale třeba i jednotlivých stěn. Roli hraje jenom to, kde jsou rušiví sousedé, se kterými není domluva. Při tomto kroku doporučíme oslovit profesionála, který vám pomůže:

  • Změřit intenzitu hluku
  • Zjistit typ hluku
  • Vybrat správné izolační materiály

Hluk může vycházet i zvenku

Problém může nastat, pokud hluk vychází z venku. Blízkost silnice nebo železnice, hospůdka se zahrádkou, nebo něco jiného může být zdrojem hluku. Je jasné, že zde kročejová izolace nebo jakákoliv jiná nepomůže. Zde je vhodné investovat do izolace primárně v oblasti vašich oken. Základem jsou okna nová a kvalitní, s dobrými vlastnostmi. Potom se mohou hodit třeba i předokenní rolety, které jsou také cestou, jak hluk nechat venku a užívat si dokonalého domácího klidu.

Rušit vás mohou i vaše děti

Když jsou malé, tak třeba křikem a brekem. Když jsou větší, tak třeba hlasitou hudbou. Jak se vypořádat s tímto problémem? Třeba tak, že budete postupovat stejně, jako v případě rušivých sousedů. Budete investovat do izolace stěn. Tuto možnost podpoříte také kvalitními interiérovými dveřmi, které dokážou také zajistit, že v jedné místnosti takřka neuslyšíte to, co se děje v té druhé. I tudy vede cesta ke spokojenému bydlení bez hluku.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: