Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak získat práci v Německu?

Dojíždění za prací do sousedního Německa je v našem regionu velmi populární. Vzhledem k blízkosti hranic s Bavorskem tak vyráží denně za prací velké množství takzvaných pendlerů. Lákají je vyšší výdělky, ale třeba i možnost naučit se nový jazyk. Chtěli byste také pracovat v Německu, ale nevíte, jak začít? Přinášíme vám několik tipů a rad.

S agenturou, nebo na vlastní pěst?

Pokud bez obtíží komunikujete německy, můžete si hlídat příhraniční nabídky práce a reagovat na ně. Nabídka práce v Německu je opravdu široká. Budete muset dojíždět na pohovory a samozřejmě zde není jistota, že práci získáte. Tato cesta je vhodná především pro administrativní a vysoce kvalifikované pozice, kde se také vyžaduje precizní znalost němčiny.

Další cesta vede přes pracovní agentury, které předpokládají, že vaše němčina nemusí být dokonalá, případně nemusíte německy umět vůbec. Od jazykové vybavenosti se odvíjí i pracovní nabídky. Německé pracovní agentury v současné době zaměstnávají až milion pracovníků a musí se řídit místními zákony a také mzdovými tarify. Ty jsou v Německu jasně dané a nemusíte se tedy obávat špatného mzdového ohodnocení.

V Německu je personální agentura chápána jako pomyslná brána pro vstup do firmy. Pokud se na dané pozici osvědčíte, nejpozději do 18 měsíců se můžete stát kmenovým zaměstnancem společnosti, ve které pracujete.

Příhraniční pracovní agentury komunikují i česky, takže z jazykové bariéry nemusíte mít žádnou obavu. Životopis může být psaný v češtině, stejně tak může proběhnout pohovor, kde nastíníte, o jakou pozici byste měli zájem. Agentura se rovněž postará o veškeré administrativní formality a vše vám srozumitelně vysvětlí.

Zájmu o práci v zahraničí využívají i podvodníci. Pozor si dejte zejména na jednotlivce nabízející práci bez smlouvy či za jiných podivných podmínek. Tuto cestu nikdy nevolte. Ověřené pracovní agentury vám práci zprostředkují bezpečně a bez jakéhokoliv poplatku.

Spolehlivý partner pro hledání vaší nové práce v Německu

Ve východobavorském regionu se ohledně práce v Německu můžete obrátit na personální agenturu AAQUILA (https://www.aaquila.de/), která má v oboru více než padesátileté zkušenosti. Vzhledem k dlouhodobé spolupráci s velkými firmami dokáže uchazečům nabídnout rozmanité pozice z nejrůznějších oblastí. Její pobočky najdete nejen v Bavorsku, ale také v Klatovech, Domažlicích a Strakonicích.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: