Foto: Shutterstock.com

Jaké nové hobby si najít online

Záliby, koníčky, hobby. Každý máme svoje oblíbené, někdo se jim věnuje pravidelně, jiní jednou za čas a mnozí neustále rádi objevují nové a zajímavé činnosti a aktivity. Jednou z cest, jak je najít a praktikovat, je on-line přístup.

Koníčky jsou pro nás přínosné v mnoha směrech, z fyzického i duševního. Díky některým zůstáváme aktivní, což nás udržuje mladé. I pro fyzické aktivity, jako například běh, chůze nebo lekce jógy, nám můžou pomoct a motivovat nás nejrůznější aplikace. S duševní kondicí zas pomáhají koníčky, jenž se zaměřují na koncentraci, zlepšování paměti, bdělosti nebo kognitivní dovednosti. Kreativní hobby nejenom napomáhají s naší tvořivostí, ale také zlepšují naši představivost. K duchovnímu růstu přispějí dobré knihy a na snižování stresu snad působí všechny aktivity, co nás skutečně a srdečně baví.

Někteří mají i takové štěstí, že se z hobby stane jejich profese a poskytuje příjem. Anebo se díky nově získaným vědomostem prostřednictvím koníčků můžeme i do nové kariéry pustit. Jak začít s hledáním? Třeba si stačí napsat seznam aktivit, co vás dříve bavily, ale nebylo na ně dost času. Položit si otázku, jsem spíš kreativní typ anebo aktivní? Třeba už nějakou aktivitu ovládáte, ale chcete se v ní zdokonalit. Nebo si stanovit, jaký je cíl za hledáním nové záliby – relaxace, možnost získat lepší zaměstnání? Tady je pár tipů, jaké nové hobby vyzkoušet a o co rozšířit svoje záliby.

Nový cizí jazyk

Už jsme to všichni tolikrát slyšeli: „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ V téhle oblasti je na výběr z celé řady platforem, díky nimž se nový jazyk učí formou hry, podcastů, videí, videohovorů s rodilými mluvčími a klasických lekcí. Mezi oblíbené patří například Babbel, kterou si oblíbily miliony lidí. Lekce jsou účinné, studenty připravují na běžné situace, se kterými se v životě potkáváme, a navíc je učení zábavné, interaktivní a přizpůsobitelné na míru životnímu stylu každého zaneprázdněného jedince.

Duševní sporty

Mnozí jste se již s tímhle pojmem setkali. Mezi tyhle sporty se řadí dovednosti jako šachy, bridž, sudoku nebo poker a začít se je učit on-line je snadné. Novou dovednost, nebo oprášit tu starou, lze přes tréninkovou stránku, kde se díky interaktivním výukovým nástrojům nebo článkům o strategii dozvíte všechno potřebné. Každý má jiné tempo učení, a proto jsou on-line zábava a učení tak oblíbené.

Jóga

Kdo se chce po dlouhém dni stráveném u počítačové obrazovky trochu protáhnout, zastavit se, naladit se na přítomný okamžik a dostat se do fyzické formy – pak jóga může být to pravé. Na internetu existuje obrovský výběr a do každého telefonu si můžete stáhnout jógovou aplikaci a cvičit doma nebo se s jógovou podložkou vypravit třeba do parku, svoji privátní lekci jógy máte prostě vždycky po ruce. Aplikace jsou většinou uzpůsobené všem úrovním zdatnosti a také zkušeností, od začátečníků po zkušené jógíny a jogínky.

Kreativita

Na všestrannou kreativitu je zaměřená platforma Brainsparker, na které se píše – „Kreativita je jako sval, když ji nepoužíváte, ztrácíte ji.“ Webová stránka či aplikace umožňuje svým uživatelům posilovat kreativitu, umět výrazně rozšířit počet a rozmanitost nápadů. Popustit uzdu svému kreativnímu duchu můžete pomocí on-line a virtuálních workshopů pro jednotlivce i třeba pro firemní tým. V aplikaci můžete využít Spark, což je kreativní výzva, jenž vám dodá inspiraci 24 hodin denně. Jedná se o unikátní směs citátů, obrázků a otázek, které vám pomůžou zažehnout nové nápady.

Vaření

Nemůžeme mluvit o zajímavých hobby a vynechat z nich vaření. Ne každému byl od přírody nadělený talent vařit chutné pokrmy a experimentovat. Pokud patříte mezi ty šťastné, kteří talent mají, ale toužíte se třeba naučit nějakou novou dovednost ze světa vaření, možností je celá řada – ať už je to specifická oblast jako pečení nebo výroba dezertů, může se jednat o proniknutí do úplně nové exotické kuchyně, třeba oblíbené thajské nebo japonské, či nakouknout do jiné formy stravování a naučit se víc o keto nebo veganské stravě. Jak vtipně pronesl Anthelme Brillat-Savarin: „Objevení nového jídla je pro lidské štěstí víc než objevení nové hvězdy.“

Zdroje obrázků: insta_photos, George Rudy / Shutterstock.com

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: