Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Kam na výlet na kole po Plzni? 

Plánujete si letní dovolenou v okolí Plzně a nevíte, kde a jaká místa je možné projet na kole? V Plzni s cyklovýlety rozhodně nešlápnete vedle. Cyklisté si v Plzni přijdou na fajn výlety, které mohou být doprovázeny také cykloprohlídkou s průvodcem. Tipy kam na kole v Plzni a okolí se dočtete níže v našem článku. 

Na kole po Plzeňsku

Jak jsme již zmiňovali, Plzeň jako jediné město nabízí turistům na kolech cykloprohlídky s průvodcem, které obsahují hodinové i celodenní trasy. S cykloprohlídkou Plzeňska dostanete různé tipy na zajímavé místa a užitečné rady, které vás zavedou do zákoutí Plzeňska, mezi které patří oblast Boleveckých rybníků nebo údolí Mže.

Co takhle si dát výletní cíl na barokní zámecký statek Býkov, který se nachází v lesnaté krajině a slouží jako hotel pro turisty. V okolí barokního zámeckého statku najdete také muzeum zemědělských strojů. Restauraci, wellness, starou kovárnu a černou kuchyni, která do současnosti peče velmi chutný domácí chléb.

Cyklovýlety s rodinou

Chtěli byste vyrazit na cyklotoulky jako rodina společně s babičkou nebo dědečkem? Půjčte si pro seniory elektrokola, která nabízí nízký nástup a pohodlný posed. V případě, že by se jízda na elektrokole seniorovi zalíbila si pro vás Rankito.cz připravilo test elektrokol roku 2021. Dárek na Vánoce či k narozeninám by byl již vyřešený. Dětem můžete cyklovýlet zpestřit něčím novým a neznámým v podobě nejlepšího elektroboardu, který fungují velmi podobně jako longboard. Je maximálně pohodlným a skladným dopravním prostředkem. 

Tipy na výlety po okolí Plzeňska

Pátrejte společně s rodinou popojížděním po nejoblíbenějších a nejkrásnějších místech v Plzni. Pár tipů na nejoblíbenější místa na cyklovýlety vám tady dáme i my: 

Cyklotoulky na zříceninu hradu Radyně

Radyně je jedním z nejoblíbenějších cílů turistů, jedná se o kopec nad Starým Plzencem. Cesta tam vás provede z centra města kolem řeky Radbuzy a Úhlavy přes Hradiště do Černic. Trasu si můžete vybrat, a to buďto po asfaltu nebo terénu. Cesta tam a zpět vám přidá 30 km na kole. 

Rozhledna Krkavec

Na rozhlednu Krkavec se dostanete několika cestami, které vedou podél řeky Mže po cyklostezce až do Radčic. Z Radčic se vydáte do kopce přes Sylvánský vrch až k hlavní silnici směrem na Chotíkov a odtud už si budete moci vybrat z několika cest, které vedou vzhůru až na rozhlednu Krkavec. Cestou zpět se nezapomeňte zastavit u Boleveckých rybníků přes Bílou horu a Doubravku. 

Zámek Kozel

Velmi podobná jako cesta na zříceninu hradu Radyně, ovšem na zámek Kozel si musíte cestu prodloužit až do Šťáhlav, kde se z Radyně jednoduše dostanete. Sjezd je však z Radyně na zámek Kozel velmi náročný, ale dá se mu vyhnout. Cesta z centrum Plzně na zámek Kozel a zpět je 40 km, vše samozřejmě záleží na tom, kudy se vydáte.

Co si vzít s sebou na cyklotoulky?

Během jízdy nezapomínejte na základní vybavení cyklisty jako je helma a osvětlení. V případě, že helmu na kolo nemáte zkuste nahlédnout do seznamu těch nejlepších helem na kolo pro rok 2021, které si pro vás připravilo vyber-si. Mimo to nezapomínejte obzvláště v období veder na dostatečný pitný režim, skladný zámek a brašničku pod sedlo pro menší cennosti.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: