Foto: Emma promo

Kino Beseda začne po více než dvouměsíční pauze opět promítat

Od 1. června 2020 se pro diváky znovu otevře Kino Beseda v Plzni, které bylo kvůli vládním epidemiologickým opatřením od 10. března uzavřeno. Na základě aktuálních vládních nařízení bude snížena kapacita kina a promítat se bude pro maximálně 39 diváků. Program je připravený na čtyři dny v týdnu a zahrnuje filmové novinky, projekce pro děti i filmový klub. Kinosál a přilehlé prostory budou podléhat přísným hygienickým opatřením. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách Měšťanské besedy a v Předprodeji vstupenek na náměstí Republiky, avšak nebudou k zakoupení na místě.

Kino Beseda od června opět zve diváky ke sledování filmů na plátně. Během omezení provozu se kino připojilo k internetovému promítání a nabízí možnost dívat se na filmy z domova, nyní se díky rozvolňování vládních opatření opět otevírá kinosál pro 39 návštěvníků. Kapacita kina se oproti standardním 109 místům snížila kvůli nutným rozestupům mezi diváky. Ti budou v kině sedět ob řadu a pouze ve dvojicích, mezi nimiž bude vždy jedno sedadlo ponecháno volné. Po celou dobu navíc musí mít zakrytá ústa a nos rouškou. Z tohoto důvodu je i zakázáno konzumovat v sále potraviny a nápoje. U vstupu do sálu bude k dispozici dezinfekce rukou.

„Aby byla návštěva kina co nejbezpečnější, budeme kinosál mezi projekcemi důkladně větrat, přilehlé prostory kina včetně toalet pravidelně dezinfikovat a hygienicky ošetřovat také kliky a opěrky mezi sedadly,“ vysvětlil Daniel Jaroš, manažer Kina Beseda. „Návštěvníky prosíme, aby si své vstupenky kupovali pohodlně online, není třeba je tisknout a jejich kontrola pak probíhá čtečkou z mobilního telefonu. Vstupenky je možné zakoupit s předstihem také v kamenné prodejně na náměstí Republiky. Koupit si vstupenku na místě v Měšťanské besedě nebude možné,“ dodal.

Město Starý Plzenec opět uspělo v soutěži o nejlepší webové stránky

Do programu Kina Beseda se vrací filmy, jejichž promítání bylo zrušeno a přitom o ně diváci měli zájem – například český dokumentární snímek V síti, příběh zpěvačky a herečky Judy Garland ve filmu Judy, český snímek Staříci s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou nebo narozeninový koncert houslisty Andrého Rieu. Na tyto projekce nabízí kino zlevněné vstupné pro seniory starší 65 let. „Přestože filmoví distributoři byli nuceni kvůli koronaviru odložit řadu premiér, můžeme diváky pozvat do Kina Beseda na čtyři úplně nové filmy,“ uvedl Daniel Jaroš. „Mohou se těšit na road movie Marka Slobodníka Afrikou na pionýru, britský film podle románu Jane Austenové Emma, americkou hudební komedii Kalifornský sen nebo na nový český film Ondřeje Trojana Bourák s Ivanem Trojanem v hlavní roli.“ Pro děti a jejich rodiče je připraven nedělní program, který nabízí jak animované snímky pro menší děti, tak i filmy rodinné. Úterky budou tradičně patřit Filmovému klubu Plzeň.

Program Kina Beseda je průběžně aktualizován na www.mestanskabeseda.cz. Do konce května si tu lze zakoupit vstupenky na filmy z cyklu Moje kino LIVE, na které se diváci mohou podívat z domova nebo odkudkoli prostřednictvím internetu. Vstupenky na červnový program v Kině Beseda jsou k zakoupení také online a zároveň v pracovní dny od 10 do 17 hodin na předprodejním místě na náměstí Republiky 41 v Plzni.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: