Foto: Plzenoviny.cz

Přírodní kluziště v Dobřanech je obrovské, bezpečné a plné lidí. Podívejte se na fotky

Když se u Dobřan o Vánocích loňského roku vylila z koryta řeka Radbuza, místní louky vypadaly jako obrovská mělká jezera. Stačilo počkat na mráz a rozlehlé louže se proměnily ve vyhledávané kluziště.

V sobotu dopoledne bylo u dobřanského mostu opravdu živo. Na louku se sjíždějí desítky aut a přichází sem stovky lidí. Všichni nazouvají brusle, někteří berou hokejky a vydávají se bavit na obrovskou zamrzlou plochu. Místa je dostatek pro všechny, nikdo nikomu nepřekáží a na místě vládne pohodová atmosféra. Vozy jedoucí přes most přibržďují a jejich posádky sledují tu neobvyklou podívanou.

„Moc často do přírody nechodíme bruslit, protože se třeba na rybníku bojíme, že se propadneme. Tohle je úžasná příležitost,  jak si zabruslit a být v klidu,“ říká paní Jana z Dobřan, která na louku přišla s dcerou. Pod ledem je krásně vidět, jak je plocha mělká.

„Louka je zamrzlá již od začátku tohoto týdne, ale takový nápor bruslařů je tu dnes poprvé,“ říká Miloš, který sem jezdí pravidelně ze Stoda a dodává: „I přes velké množství lidí je tu ale stále dost místa.”

Počasí by v následujících dnech mělo být pro bruslaře stále příznivé. Teploty se v noci budou pohybovat pod nulou a přes den se jen lehce vyhoupnou nad bod mrazu.

Galerie:

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: