Foto: CBS Nakladatelství

V edici Čarovné Česko vyjde kniha s nejkrásnějšími fotografiemi Brd

CBS Nakladatelství chystá knihu plnou fotografií zaměřenou na Brdy a okolí. Vydejte se prozkoumat oblast s nedotčenou přírodou, hlubokými lesy, na jejichž okraji se rozprostírají malebné vesničky s atmosférou jako z pohádky. Nechte se pohltit krásou chráněné přírody, kterou nabízejí Brdy. Jejich skrytá tajemství objevíte již brzy v publikaci Čarovné Brdy a Podbrdsko.

„Nejkrásnější fotografie každého regionu vyhotoví vždy jen lokální fotografové. Oni vědí, kdy které místo vypadá nejlépe, kdy se tam vyplatí jít v zimě a kdy na jaře, zda je hezčí ráno nebo ve večerní zlatou hodinku. Tito místní umělci jsou však často neznámí a nemají mnoho možností svoje fotografie vydávat knižně. A právě pro ně jsme vytvořili edici Čarovné Česko a v ní mohou prezentovat svá díla a zároveň ukázat, jak čarovný může být jejich vlastní region,“ říká známý fotograf Milan Paprčka.

Čarovné Brdy
Foto: CBS Nakladatelství

Inspirujte se jedinečnou čarovnou knihou, která vám představí hned několik možností kam vyrazit na výlet či dovolenou. ,,Tato dříve nepřístupná část naší země si stále zachovává své poklidné tempo. Příroda je zde klidná a nedotčená, obohacená o říčky a potoky, chráněné druhy zvěře a půvab, který představuje v každém ročním období. Brdy si získají milovníky cykloturistiky, a to díky svým pestrým cyklostezkám. Pěší turisté se mohou vydat za Přírodní rezervací Kuchyňka, která nabízí krásný dálkový rozhled na Šumavu, ale i k severním pohraničním horám, jako jsou Krušné a Lužické hory. Zavítat se vyplatí i k Smaragdovému jezírku, které se nachází na dně bývalého kamenolomu. Jeho zelené zbarvení si nese legendu o Hadí královně, která se zde koupávala. O další krásný výhled se postará i vrchol Vlč, který podrobí naše orientační schopnosti těžké zkoušce, protože sem nevede žádná značená trasa Klubu českých turistů anebo Krkavčí sklály, jenž nabízejí ukázkový výhled na přírodní park Hřebeny s vrcholy Písek, Velká Baba nebo Studený vrch. A nemohu nevzpomenout zcela nově otevřené návštěvnické centrum Dům přírody Brdy v areálu loveckého zámečku Tři trubky u Strašic na Rokycansku, který je branou do krásné chráněné krajinné oblasti Brdy a připravované otevření Dřevouhelné huti Barbora v Jincích na Příbramsku, kde od loňského roku 2022 probíhá rekonstrukce. Zřízeno zde bude například muzeum cvočkářství nebo expozice houslisty Josefa Slavíka,“ popisuje oblast Lenka Dadoková z CBS Nakladatelství, která se na knize intenzivně podílí.

I milovníci historie si zde přijdou na své. ,,V okrese Příbram se nachází Zámek Březnice, který byl součástí mnoha českých dějin, dále také Státní zámek Mníšek pod Brdy, který nabízí krásné pohádkové prohlídky. Zajímavý je i Kostel sv. Jana Křtitele ve Stražišti, jenž sloužil jako opevněná základna Švédů, či Kostel Nejsvětější Trojice v Hluboši, který byl přestavěn do novorománské stavby. Mezi návštěvníky oblíbené hrady patří hrad Točník, kde si každý rok připomínají důležitá výročí historických událostí anebo hrad Žebrák. Svůj obdiv si získala i Svatá Hora v Příbrami, jenž je barokní perlou v srdci Čech,“ vysvětluje Dadoková.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: