Kolagen pro psa? Není to výstřednost, nýbrž podpora jeho zdraví

Lidé už dnes užívají kolagen běžně, benefity kvalitních kolagenových doplňků jsou totiž nezpochybnitelné: pomáhají na klouby a celkově pohybovou soustavu, zlepšují stav kůže, nehtů či vlasů. Ale kolagen pro psa? Možná jste nadzvedli obočí v domnění, že to je již přehnané. Přečtěte si důvody, proč tomu tak není a proč by měl kolagen dostávat také váš pes.

Kolagen totiž potřebujeme všichni: u obratlovců jde o nejpodstatnější stavební prvek v pohybové soustavě a kůži. Ovlivňuje velké množství procesů v těle, do kterých jsou zapojeny měkké a pevné tkáně. Udržuje v dobrém stavu chrupavky a tím pohyblivost kloubů, je zodpovědný za pevnost kostí, pružnost šlach a tkání v orgánech. Stejně jako lidé i zvířata jako jsou psy, kočky či koně, potřebují kolagen. Ten si ovšem tělo lidí a zvířat tvoří samo jen do určitého věku. A u psů může nedostatek kolagenu nastat už v mladém věku. Psi jsou totiž velmi pohyblivá a dynamická zvířata, opotřebení kloubů a celkové nároky těla na kolagen jsou vysoké.

Péče o psa proto jistě vyžaduje i kloubní výživu. V doplňcích pro psy naleznete složky jako chondroitin, glukosamin, ale i omega kyseliny a vitamíny. Někdy je součástí těchto doplňků také kolagen, ale lepší efekt má 100% čistý kolagen. Jedná se totiž o citlivou molekulu, která nejlépe účinkuje v čisté podobě.

Kolagen psům pomáhá v mnoha oblastech, pokračuje veterinářka MVDr. Markéta Sedlinská: „Kolagen může pomoci zvířeti s řadou problémů. Například při nekvalitní a padající srsti a hřívě, se slabými a lámavými drápy a rohovinou… Kolagen tvoří 30 % veškeré bílkovinné tkáně v těle zvířete a až 70 % kůže. Jeho nedostatek může stát za velkým množstvím potíží.”

Inca Collagen
Inca Collagen

Pokud hledáte čistý kolagen, na českém a slovenském trhu je dostupný stále oblíbenější Incapet Collagen. Jeho výhodou je to, že jde o kolagen bez jakýchkoliv přídaných látek, je to kolagen z mořských ryb zpracovaný enzymatickým štěpením na fragmenty, které jsou vysoce účinné, bioaktivní. To znamená, že tento prémiový kolagen při podávání psovi jeho tělo zužitkuje tak, jak vlastní. Incapet Collagen je již druhý produkt úspěšné české značky, prvním je jednička na trhu mezi kolageny pro lidi, Inca Collagen, který si za 6 let získal více než 200 tisíc spokojených uživatelů. Mnoho majitelů užívá Inca Collagen a svým mazlíčkům podávají Incapet Collagen. Toto je zkušenost chovatelky Dagmar, jejíž fenka Eliška se narodila s vrozenou vadou, skoliózou páteře: „Opravdu velké změny se začaly dít, když jsem začala přidávat Elišce kolagen. Vlastně my ho užíváme všichni. Eliška jakoby zesílila, nemá již ztuhlé svalstvo a je vidět, že si užívá více života. Konečně se z ní stal pejsek, který může běhat a je dokonce i někdy rychlejší, než normální hafani a mé srdce zpívá radostí, že konečně je zdravá a šťastná.”

Takže si to shrňme, Incapet Collagen může vašemu psovi pomoci při:

  • prevenci rozvoje degenerativních onemocnění pohybového ústrojí (například dysplazie kloubů, atritidám, luxacím, otokům kloubů a podobně),
  • celkově posiluje chrupavku, kosti, šlachy i svaly, napomáhá regeneraci při pohybové zátěži,
  • zlepšuje také strukturu kůže, pomáhá při léčbě kožních onemocnění, po zraněních,
  • podporuje také růst zdravé a krásné srsti,
  • zlepšuje stav drápků a podporuje i zdravé dásně a zuby.

Dnes je již kolagen pro psy samozřejmostí. Přírodní bílkovina, která při dlouhodobém užívání dokáže udělat v kondici a vitalitě psa velký rozdíl. Samozřejmě za předpokladu, že se jedná o kvalitní produkt, jako je Incapet Collagen. Vy jako majitel spozorujete ty změny u svého psa na vlastní oči.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: