Zdroj obrázku: {fizkes} / Shutterstock.com

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem aneb jak se jednoduše naučit jazyk online?

Dnešní doba přeje novým přístupům k výuce. Podívali jsme se na zoubek online učení jazyků a přinášíme několik tipů, se kterými můžete začít ihned. Zajistíte si tak kvalitu i zábavu. Jdeme na to!

Jazykovka? Ano, ale na dálku

Nejlepší metodou, jak se jazyk naučit, stále zůstává přímý kontakt s učitelem. Máte zpětnou vazbu i potřebný bič, se kterým jste stále motivováni na sobě pracovat. Online výuka je výborná možnost, jak si nový jazyk zdokonalit rychle a efektivně. Kontakt s jazykovou školou je prostě k nezaplacení, navíc si svou kvalitní výukovou lekci můžete vychutnat skutečně odkudkoliv – a náplň kurzu se přesně přizpůsobí vašim konkrétním požadavkům.

Vytvořte si klidné místo

Mnoho lidí se učí jazyky tak, že si stáhne do smartphonu aplikaci. To je sice skvělý tip pro prosvištění videa, ale chtělo by to ještě k tomu mít svůj vlastní kout. Pořiďte si domů psací stůl, kde budete mít své klidné místo pro vyplňování gramatických cvičení i četbu cizojazyčných knih. Mít pevně určené místo pro učení dokáže významně zefektivnit vaši výuku. A navíc máte dokonalé pohodlí bez toho, aniž by vás někdo rušil. 

Obklopte se jazykem při fyzické činnosti

Čeká vás vytírání, úklid nádobí nebo třeba chystání večeře? Pusťte si online rádio nebo podcast. Učit se můžete zábavnou formou – pomocí překladače si třeba najděte atraktivní téma a pouštějte si jej několikrát za sebou. Výborný tip jsou i pohádky pro děti, kde postavy mluví pomalu a srozumitelně. Pasivní poslech cizojazyčných materiálů zrychlí vaše porozumění jazyku, a vy se budete učit s úsměvem. 

Hudba je poslední tip, jak si zapamatovat nové fráze a obraty. Pusťte si svou oblíbenou píseň a najděte si její český překlad. Nově nabyté věty pak můžete směle začít používat. Už se těšíte, až si zdokonalíte některý ze světových jazyků? Který to bude?


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: