Radnice v Plzni. Foto: Plzenoviny.cz

ANO, Piráti a STAN se v Plzni nebudou opírat o podporu SPD. Dohodli se s hnutím PRO Plzeň

ANO, Piráti a STAN ustoupili od možné podpory dvou zastupitelů za SPD a v neděli se dohodli na vládě s podporou uskupení PRO Plzeň. Vítězná koalice SPOLU půjde do opozice.

Během neděle se proti možné spolupráci s SPD ohradili lídři Pirátů i STAN. Lídr plzeňských Pirátů Pavel Bosák byl na nedělní večer pozván obhajovat postup na jednání pirátského vedení, kde uvedl, že výsledky povolebního jednání ještě nejsou definitivní.

Podle Romana Zarzyckého, lídra plzeňské kandidátky ANO, šlo o nedorozumění. „Včera jsem možná udělal neopatrné vyjádření, které se svezlo po hlavách našich koaličních partnerů a ti si to nezasloužili,“ uvedl pro Novinky.cz. Dodal, že dohoda byla pouze mezi ANO a dvěma nestraníky za SPD, kteří by nepodepsali koaliční smlouvu, ani by nebyli účastni v radě.

V neděli večer nakonec došlo k dohodě s hnutím PRO Plzeň, které získalo pět mandátů. ANO, Piráti, STAN a PRO Plzeň tak budou mít ve 47členném zastupitelstvu 28 křesel a primátorem se stane Zarzycký.

Komunální volby v Plzni vyhrála koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP09), která získala 27,72 % hlasů a 15 mandátů. Druhé místo má ANO s 27,26 % hlasy a rovněž s 15 mandáty. Třetí je PRO PLZEŇ s 9,8 % a 5 mandáty, po čtyřech mandátech získali ještě Piráti (8,14 %), STAN (7,7 %) a SPD (7,38 %).


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner