Vánoční strom 2019. Foto: Archiv Plzenoviny.cz

Konání tradičních vánočních akcí v Plzni je stále nejisté. Atmosféru Vánoc nám ale virus nevezme

Opatření proti šíření koronaviru omezila konání všech akcí a není jisté, zda centrální plzeňský obvod bude moci připravit tradiční akce, na které jsou jeho obyvatelé zvyklí. Nicméně atmosféru Vánoc si nikdo z nás vzít nenechá a v případě, že by restrikce povolily, je vedení obvodu připraveno předvánoční akce zrealizovat.

„Předvánoční akce, na které jsme se samozřejmě spolu s našimi občany všichni těšili, jsou zatím v přípravě. Záměrně říkám zatím, neboť všichni vidíme a zažíváme na vlastní kůži, jaká situace vzhledem k pandemii onemocnění covid – 19 momentálně v naší zemi je a jak se vyvíjí,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu a dodává, že o to důležitější bude udělat si krásnou předvánoční atmosféru ve svých domovech s rodinou.

Od loňského roku k tradičním akcím, jako je charitativní rozlévání vánoční gulášové polévkyNovoroční ohňostroj, přibyly dvě nové, a to rozsvěcování stromků za zpěvu vánočních koled v sídlištích na Borech a ve Skvrňanech, k nimž byla i netradičně připojena česká zabijačka, kde si lidé mohli nakoupit zabijačkové speciality. Zda bude možné nějaké ze setkání zorganizovat ukážou následující týdny.

Vánoční tramvaj vyrazí do Plzeňských ulic první adventní neděli

Občané našeho obvodu si však mohou alespoň v něčem být jisti. O své stromky nepřijdou.

 „V okrajových částech obvodu, jako jsou Radobyčice, Valcha či Nová Hospoda se o rozsvícení stromků postarají místní organizace a obyvatelé Bor a Skvrňan budou mít stromky tam, kde byly minulý rok, tedy ve vnitroblocích Šimerova a K. Steinera,“ doplnil Petr Baloun, I.  MO Plzeň 3.

Nejistota s konáním vánočních akcí a trhů nepanuje jen na obvodě nebo v našem městě, ale řeší ji nejenom v dalších českých a moravských městech, ale také i za hranicemi.

„V některých městech, jako třeba v Praze nebo Jablonci, jsou třeba Vánoční trhy zrušeny, jinde jsou zase velmi silně omezeny. To samé platí i o řadě měst v Evropě. Opravdu se v této situaci, ve které ještě nikdo z nás nebyl, nedá nic předpovídat,“ připomíná Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.

Vánoční strom pro rok 2020 stojí na náměstí Republiky. Podívejte se na fotky

Otázkou také je, zda se Plzeňané dočkají Novoročního ohňostroje, který je primárně určen pro rodiny s dětmi včetně odpolední dětské diskotéky.

Nikdo z nás nemůže predikovat dopředu, jaká protiepidemiologická opatření budou v danou chvíli platit. Nelze tedy s jistotou říci, zda akce, včetně Novoročního ohňostroje, na které jsme zvyklí, budeme moci vůbec uskutečnit,“ dodal Stanislav Šec, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Městský obvod Plzeň 3 se občanům za případné zrušení akcí omlouvá, ale nikdo není schopen říci, jaká situace bude za měsíc, když jsme svědky toho, jak se mění skoro ze dne na den. Budeme respektovat vládní nařízení, a to především v zájmu zdraví našich občanů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: