Vizuál k akci.

Koncert „Církevní gymnázium dětem“

Studenti Církevního gymnázia v Plzni se prvním ročníkem koncertu zapojí do projektu Díky dětem. V pestrém programu vystoupí mladí hudebníci z Církevního gymnázia, ale i hosté z řad absolventů školy – letos to bude Martin Pachner a spol., kteří návštěvníkům nabídnou ochutnávku z folkrockových pašijí. Ve středu 23. 5. uslyšíte a uvidíte i takové nástroje jako jsou dudy, fagot, mandolína, basová zobcová flétna a mnoho dalších. Hostem večera bude také plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub. Výtěžek koncertu bude věnován na konto Díky dětem 2018. Více o organizátorech koncertu na www.cg-plzen.cz.

Díky dětem je projekt, který je založen na pomoci dětí dětem v Plzni. Jeho garantem je Nadace 700 let města Plzně.

Myšlenka navazuje na Kouzlo Vánoc – benefiční galavečer Storm Ballet studia Plzeň. Ten se koná v Plzni od roku 2013.  Renomované plzeňské taneční studio připravuje každoročně program, jehož obsah reflektuje na dané téma pomoci a výtěžek koncertu je vždy věnován na konkrétní účel. Program večera připravují děti a pro děti je také určena vybraná částka. S dětmi se v něm objevují také známé tváře, které vystupují bez nároku na honorář.

Díky dětem rozšiřuje možnost pro dárce přispívat celoročně. Je zřízen transparentní účet, dárci mohou přispívat formou DMS a na projekt jsou poukazovány také prostředky z nejrůznějších akcí, jejichž organizátoři se do projektu zapojí. Přispět lze i nákupem prostřednictvím portálu www.givt.cz, stačí nakoupit pro Nadaci 700 let města Plzně.

Více o projektu na www.dikydetem.cz.

Pro každý rok je vybrán jeden nebo více projektů v sociální oblasti. Každoročním vrcholem sbírky se stává galavečer Kouzlo Vánoc, kde je výtěžek předáván.

V roce 2018 bude výtěžek Díky dětem a Kouzla Vánoc poukázán na tyto projekty:

  • Znakovka do škol
  • Podpora handicapovaných sportovců TJ Zdravotně postižených Halma
  • Zdravínek

Koncert Církevní gymnázium dětem
středa 23. května 2018 v 17:00,
kostel sv. Jana Nepomuckého v Plzni


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: