Zdroj obrázku: DC Studio / Shutterstock.com

Koupě repasovaného počítače vás může vyjít na méně než polovinu nového

Potřebujete nový notebook nebo počítač, ale nemáte zrovna moc peněz nazbyt? V tom případě máte dvě možnosti. Tou první je koupit použitý kousek z bazaru nebo můžete dát šanci repasované elektronice, což je podle nás mnohem lepší varianta. Jednak víte, co dostanete a jednak pomáháte šetřit životní prostředí.

Šetřete peněženku i životní prostředí

Není žádným tajemstvím, že po bazarech se pohybuje spousta pochybného zboží. Prakticky nikdy nemáte jistotu, co vlastně kupujete a může se stát, že si koupíte počítač a za pár dní přestane fungovat. Pokud chcete mít jistotu a hlavně záruky, pak se zkuste podívat na repasované počítače. Ty stejně jako bazarové lákají na lepší cenu, ovšem zde dostanete i přidanou hodnotu ve formě záruky a kompletního testování, včetně vyčištění od autorizovaných prodejců. Samozřejmostí také je výměna vadných součástek za nové!

Tímto způsobem nakupování se dá ušetřit, a ne zrovna málo, obzvláště pokud se jedná o dražší model. Nicméně nemusí jít jenom o počítače nebo notebooky. Ušetřit se dá i na příslušenství. Pokud se tedy rozhodnete pořídit si komplet, pak by vás mohly zajímat i repasované monitory. Ty vám nabídnou maximum, a to za zlomek jejich původní ceny. Navíc při pořízení repasované elektroniky výrazně pomůžete životnímu prostředí, jelikož nevzniká další zbytečný odpad a není potřeba vyrábět tak velké množství nových kusů.

Při nákupu vždy dávejte pozor

Ovšem nákup levnějšího a použitého počítače neznamená, že byste si měli přestat dávat pozor. Jednak si vždy ověřte, zda se opravdu jedná solidního prodejce, a hlavně na to, zda počítač má vše, co od něj očekáváte. Mnoho lidí dělá zbytečné chyby při výběru počítače jen proto, že se nechá zlákat cenou. Vždy si pečlivě přečtěte a zkontrolujte, co kupujete. To platí jak pro nové, tak pro repasované zboží.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: