Foto: TV Nova

První díl nové minisérie Král Šumavy uvidí diváci v předpremiéře na festivalu Finále Plzeň

První díl z třídílné minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje uvede filmový festival Finále Plzeň ve středu 28. října od 17 hodin v sekci První úlovek. Ta se zaměřuje na předpremiéry a premiéry hraných a dokumentárních filmů. Snímek osobně uvede početná delegace, a to režisér David Ondříček, autor knižní předlohy David Jan Žák spolu s herci Vojtěchem Vodochodským, Janem Nedbalem a herečkou Judit Bárdos.

„Když se řekne Šumava, naskočí nám nejchladnější místa naší republiky, nejstudenější potoky, tůně. Hluboké lesy, řídké osídlení. Kdybyste se někdy měli ztratit, zmizet, kdyby někde měla vzniknout legenda o klukovi, co se nenechal chytit a opakovaně unikal tam a zpět pod padající železnou oponou, bylo by to na Šumavě,“ říká kreativní producent minisérie a ředitel vývoje TV Nova a Voyo Michal Reitler.

Hasičárna v Srní se zaplnila místními i přespolními, aby s oblíbenými herci mohli sledovat epizodu seriálu Policie Modrava

Třídílnou minisérii pro Voyo natočil šestinásobný držitel Českého lva David Ondříček podle románového bestselleru Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy. Ten vychází z Hasilových vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů.

„Josef Hasil byl dobrodruh. Jako mnoho jeho vrstevníků žil svůj život naplno bez ohledu na rizika, která to přináší,“ říká David Ondříček a pokračuje: „Ale kdo se v tak mladém věku pustí do nočních močálů? Pro mě jde o strhující dobrodružný thriller o klukovi, co by ze všeho nejraději jezdil po své milované Šumavě na motorce za holkama, jenže doba, okolnosti a jeho svérázná, tvrdohlavá povaha z něj udělaly až mytického superhrdinu československého pohraničí. Jde o nadčasový příběh o mládí, střetu hodnot a touze po lásce, dobrodružství a svobodě.“

„Náš festival se snaží reflektovat novou televizní tvorbu a já jsem opravdu rád, že můžeme přinášet divákům taková díla v předpremiérách. Král Šumavy byl zpracován už v 50. letech a nově se tohoto tématu ujal režisér David Ondříček, jehož filmy se na Finále Plzeň objevují pravidelně. Jeho snímek Dukla 61 byl na našem festivalu oceněn v roce 2019 Zlatým ledňáčkem za nejlepší snímek v sekci film a minisérie. Moc mě těší, že můžeme divákům Krále Šumavy představit, je to známé téma v novém provedení od tvůrců, kteří mají za sebou velké úspěchy na poli televizní a filmové tvorby,“ říká Petr Badač, programový ředitel filmového festivalu Finále Plzeň.

Zdroje: TV Nova; Finále Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: