Zdroj obrázku: almgren / Shutterstock.com

Krásná a praktická zahrada plná života: Využijte zelenou plochu naplno

Zahrada vyžaduje spoustu péče, ovšem za náročnou práci se vám odmění. Pokud máte rádi domácí plodiny, vyplatí se pořídit skleník. Vaši úrodu tak neohrozí nepřízeň počasí. A když je zrovna hezky, je čas si po práci odpočinout, k tomu se bude hodit komfortní posezení.

Skleník pro pořádnou úrodu

Skleník vám otevře spoustu nových možností v oblasti pěstování, a to i v nepříznivých podmínkách. Je důležité vybrat vhodné místo – důležitý je dostatek sluníčka, ideální je poloha na jihovýchodní straně zahrady. Při výběru skleníku je třeba zvážit i jeho velikost a konstrukci. Pokud teprve začínáte a nemáte velké ambice, stačí levný skleník – většinou z plastu s lehkou konstrukcí.

Rozmanité plodiny

Ve svém novém skleníku můžete pěstovat spoustu různých plodin. Zelenina jako okurky, rajčata a papriky patří mezi klasiku. Ovšem vypěstovat si můžete i různé exotické rostliny či bylinky. Lze tak zvolit netradiční plodiny a díky jedinečnému klimatu skleníku je vypěstovat i v našem podnebí. Jakmile se vám urodí, stačí si jen vychutnat plody své práce. Vyberte ten nejhezčí kout zahrady, umístěte do něj zahradní lehátka a užijte si chvilku klidu se skvělou svačinkou z vlastní zahrady.

Zasloužený odpočinek

Po náročné činnosti na zahradě je třeba dopřát si náležitou relaxaci. Zeleň je příjemnou kulisou pro relaxaci. Komfortní posezení může mít mnoho podob, pokud vás zrovna nelákají lehátka. Namísto toho můžete zvolit jiný nábytek, třeba pohodlnou pohovku, nabídka je pestrá. Spoustu možností a rozmanité vybavení pro svou zahradu i domácnost najdete na Jurhan.cz.

Kombinace skleníku a zahradního posezení se zcela přirozeně nabízí. Zahrada může být skvělým zdrojem potravin, vybízí přitom k příjemnému trávení času venku – ať už při práci či relaxaci.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: