Vizuál ke hře.

Kudypa dál? Vypravte se na stopovačku za zajímavými místy města Plzně

Západočeská metropole je nejen městem kultury, piva a průmyslu, ale i městem zábavy. Zdejší turistické atrakce cílí na velké i malé návštěvníky a baví také rodiny s dětmi. Nejen pro ty Turistické informační centrum připravilo hravý kvíz Kudypa dál?

Věta „Kudypa dál?“ v plzeňské hantýrce znamená, kam se dál vydat, a v plzeňském Turistickém informačním centru vedle radnice tato věta zaznívá celkem často. Často se tu také návštěvníci ptají na program pro rodiny s dětmi a na tematické prohlídky města. Nyní se mohou vydat na stopovačku za zajímavými místy města Plzně a vše zábavnou formou spojit.

Hravý kvíz obsahuje dvacet úkolů, které děti seznámí s mnoha významnými a zajímavými místy v historickém centru města. Stačí se při „stopování“ dobře rozhlížet kolem sebe. Splnění úkolů, zakreslených na hrací kartě od ilustrátora Ondřeje Pavelka, zabere zhruba 60 minut. Může se ale stát, že hrací kartu nebudou chtít dát děti z ruky ani po jejím vyluštění. Povedené ilustrace jsou stylizované do komixových okének, která děti hodně baví. „Barevnost vychází z loga města, samotné ilustrace pak odkazují na jednotlivé plzeňské monumenty, které hráči při procházce navštíví,“ prozradil Ondřej Pavelek, absolvent Střední umělecké školy Zámeček a ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.

„Hrací karty jsou k vyzvednutí  zdarma v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky a k dispozici budou až do 11. listopadu 2020. Všichni, kteří stopovačku absolvují a správně vyluští tajenku, získají malý dárek,“ dodal Dalibor Linda, vedoucí TIC.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: