Stavba ledových soch. Foto: MO 3

Na plzeňském náměstí Republiky vznikají ledové sochy!

Příznivci ledových soch o tyto skvosty ani letos nepřijdou. Přesto, že z důvodu protiepidemických opatření se výstava ledových soch ve stanu v pivovaru nemohla konat, využívá společnost Ice Factory mrazivého počasí a dnes, tj. ve čtvrtek 11. února začala navážet ledové bloky na náměstí Republiky, aby z nich do večera vznikly unikátní ledové sochy. 

Tyto ledové sochy samy o sobě přitahují pozornost, tak jak tomu bylo i v minulých letech, kdy si je na ploše náměstí prohlédly tisícovky obdivovatelů. Tradicí zůstává i možnost sponzoringu sochy, kdy je možno na podstavci sochy nechat umístit jméno sponzora ledového unikátu. Stačí kontaktovat organizátory.

„Z důvodu protiepidemických opatření jsme nemohli otevřít naši výstavu ve stanu v areálu Plzeňského Prazdroje, a proto chceme využít tohoto mrazivého počasí a opět přiblížit umění ledového sochařství plzeňské veřejnosti na náměstí Republiky. Zvu celou širokou veřejnost, aby na náměstí přišla a podpořila nás,“ informuje Libor Toušek z Ice Factory.

Plzeň se připojila k Mezinárodnímu dni epilepsie

Na náměstí Republiky se začaly ve čtvrtek ráno navážet zhruba jeden a půl metrové ledové bloky, které budou umístěny na podstavcích a poté je hned začnou zpracovávat „ledoví sochaři“, aby je už k večeru mohli obdivovat první návštěvníci výstavy. Podle slov organizátora by se počet ledových soch měl pohybovat mezi 12–15 kusy, podle toho, kolik se jich stačí udělat a na kolik soch se podaří získat sponzora.

„Bohužel se letos výstava ve stanu v pivovaru, na kterou jsme sponzorsky přispěli, nemohla uskutečnit, a tak jsme moc rádi pomohli organizátorům při rychlém zařizování této výstavy, která jistě Plzeňanům přinese radost z pohledu na unikátní ledové dílo a alespoň trochu jim zpříjemní toto pro nás všechny nepříjemné období. Proto bych chtěl všechny milovníky ledového umění pozvat na náměstí Republiky, aby přišli a podpořili svou účastí organizátory této krásné výstavy,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Galerie:

Podívejte se na ledové sochy, které na náměstí Republiky vznikly v minulosti:

2018:

Fotky ledových soch na plzeňském náměstí

2019:

Ledové sochy obsadily náměstí Republiky v Plzni. Podívejte se na fotky

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: