Foto: Lucie Kotelon, MO 3

Lidé u výstavy ledových soch nedodržovali vládní nařízení. Dnes jsou exponáty znovu přístupné

Milovníci ledového umění, kteří se přišli podívat v neděli odpoledne na ledové skvosty umístěné na plzeňském náměstí Republiky v okolí soch Spejbla Hurvínka, se zřejmě podivili, když celou výstavu shledali uzavřenou modrobílou vytyčovací páskou, která znemožňovala prohlídku zblízka.

Před třetí hodinou odpolední přijala městská policie hlášení, že na náměstí Republiky u ledových soch dochází k porušování vládních nařízení. Hlídky městské policie řešily upozorňováním nedodržování rozestupů, shlukování a nenasazené roušky. Na místě byli také státní policisté. Situace byla už taková, že upozornění již nebyla dostačující, proto byla telefonicky kontaktována zodpovědná osoba. Ta se nemohla dostavit včas, proto s ní bylo telefonicky domluveno, že hlídky zabrání přestupkovému jednání samy a to tak, že za asistence PČR tyto ledové sochy uzavřely vytyčovací páskou se zákazem vstupu,“ uvedla Jana Pužmanová z Městské policie Plzeň.

Ostatní lidé byli z prostoru, kde byl vstup zakázán, vykázáni. Všichni lidé, kteří se v tu dobu nacházeli na místě, byli upozorněni na přestupková jednání.  Na místo se rovněž dostavil i organizátor výstavy Lukáš Toušek z Ice Factory, který sochy zakryl.

Velký bolevecký rybník bude doplňován vodou z Berounky

Byl jsem v tu chvíli asi 20 km od Plzně, kdy jsem přijal telefonní hovor, že kolem soch je spoustu lidí bez roušek a jsou porušována vládní nařízení. Proto jsem hned přijel a opáskované sochy přikryl krabicemi. Dnes je páska už odstraněna a sochy jsou volně přístupné. Nečekal jsem, že bude o výstavu takový enormní zájem a prosím všechny návštěvníky, aby respektovali všechna opatření a také nesahali na sochy,“ říká Lukáš Toušek.

Po nuceném vykázání lidí z prostotu ještě hlídky na místě minimalizovaly počet osob a situaci ještě chvilku monitorovaly.

„Chtěl bych všechny návštěvníky této unikátní výstavy moc poprosit, aby se chovali ohleduplně nejen k sobě a ostatním, ale také k vystaveným exponátům. Zajištění této akce si vyžádalo velké úsilí mnoha lidí, zejména pak organizátora a byla by velká škoda, abychom nedodržováním protiepidemických opatření o tuto nádhernou akci přišli,“ dodává k této události David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Podívejte se na fotky ledových soch z nedělního dopoledne:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: