Foto: MMP

Město Plzeň začíná vydávat čtvrtletník pro seniory PILSEN

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně začíná vydávat od dubna 2019 nový čtvrtletník PILSEN – vyzrálý magazín určený pro dříve narozené. Vycházet bude čtyřikrát do roka a pro zájemce je zdarma. K vyzvednutí bude na odboru sociálních služeb v Martinské ulici 2, na úřadech prvního až čtvrtého městského obvodu nebo třeba v informačním centru na náměstí Republiky 41. PILSEN nabídne informace o službách pro seniory, aktivity, kalendář budoucích akcí i reportáže z již konaných, zajímavé projekty, které chystá město Plzeň pro seniory, připomenuta budou významná výročí nebo zajímavosti z plzeňských organizací pracujících se seniory.

„Vždy, když zvažujeme zavedení nějaké nové služby pro naše starší občany, představím si své rodiče a snažím se odpovědět na otázku, zda by jim taková služba pomohla, zda její využití není příliš komplikované a co by ještě oni a jejich vrstevníci potřebovali či co by je potěšilo. Věřím, že časopis, který našim starším spoluobčanům bude přinášet zajímavé tipy na trávení jejich času, ale zároveň je bude informovat o možnostech a službách, které jim nejen město Plzeň nabídne, naše seniory potěší,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„V Plzni je pro naše starší spoluobčany mnoho příležitostí, jak si seniorské období zpestřit a náležitě užít. Aktivní stáří je skvělá myšlenka a já jsem moc ráda, že náš odbor sociálních služeb k aktivnímu životu plzeňských seniorů velmi napomáhá. Věk je jen číslo, každý je tak starý, jak se cítí. A proto nejen informace o službách, ale i tipy na zajímavé akce, kde mohou společně trávit svůj čas, naleznou senioři v našem čtvrtletníku PILSEN,“ doplnila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Město Plzeň posiluje službu Senior Expres o šestý vůz

„Každý rok se snažíme přicházet s něčím novým. Časopis pro seniory jsme vyhodnotili jako zajímavý nápad. V době vyspělých technologií nemáme přehnaných ambicí, ale praxe dokazuje, že většina občanů starší generace sáhne ráda po papírovém čtení. A náš čtvrtletník má jediný cíl – informovat a nenudit. Pokusíme se tedy na několika stránkách každý třetí měsíc přiblížit seniorské veřejnosti jak služby, tak aktivity pro seniory, stejně jako zajímavé příběhy a tipy. A budeme rádi, když se o zajímavé informace ze svého okolí s námi senioři budou dělit. Jen tak může náš vyzrálý magazín vyzrávat s každým číslem,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních služeb a současně redaktorka časopisu Alena Hynková.

První číslo čtvrtletníku je veřejnosti k dispozici dnes, tj. 1. 4. 2019. nabídne čtenářům informace o chystané velmi oblíbené akci Senioři (opět) baví seniory nebo pozvánku na Šikovné ruce, kdy na Zelený čtvrtek 18. dubna předvedou nejen zdravotně postižení svoji dovednost a zručnost v rámci Velikonočních trhů na náměstí Republiky. Čtvrtletník nenabízí pouze informace z města, ale také ze čtyř největších městských obvodů. V prvním čísle se představuje Městský ústav sociálních služeb, největší poskytovatel sociálních služeb pro seniory na území Plzně, a Domovinka, připomenuto je též 20. výročí fungování Domova sv. Alžběty. Pro ženy je připraveno kosmetické okénko s tipy, jak vyzrát na unavenou pleť po zimě. Nechybí ani střípky ze života Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM. V závěru magazínu si starší občané mohou na cvičeních trénovat paměť a naučit se nová anglická a německá slovíčka.

Bližší informace o poskytovaných sociálních službách nejen pro seniory naleznou zájemci na www.socialnisluzby.plzen.eu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: