Vizuál k akci.

Oslavte Mezinárodní den archeologie v Západočeském muzeu

V letošním roce se Západočeské muzeum v Plzni již pátým rokem zapojí do oslav Mezinárodního dne archeologie. Pro návštěvníky všech věkových kategorií  je připraven pestrý interaktivní program na téma „Rostlinné, živočišné a nerostné suroviny a jejich použití v minulosti“.

Zajímá Vás, jak barevný byl svět lidí v pravěku? Na co všechno barvy používali a kde je brali? Tušíte, co vznikne z kousku hlinky a trochu vody? Chcete vědět, čím lze vyprat i bez pomoci pracího prášku či kostky mýdla? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete na dalším ročníku již tradičního Mezinárodního dne archeologie, který se bude konat v sobotu 16. října v prostorách Západočeského muzea v Plzni. Přijďte se podívat a možná zjistíte, že život v dávných dobách byl mnohem barevnější, než si dnes představujeme. Připravena bude i řada dalších aktivit, které vám umožní blíže se seznámit se životem našich dávných předků. V Ateliéru si budete moci vyzkoušet tkaní ozdobných pásků na tzv. karetkách, v expozici Archeologie zase drcení obilí na autentických kamenných mlýnech. A v expozici Historie Vás třeba zláká možnost zkusit si tisk na dřevěném knihtiskařském lisu.

Vstup na program a do expozic Pohledy do minulosti Plzeňského kraje (expozice Archeologie a Historie) a Plzeňská městská zbrojnice je od 10 do 18 hodin volný.

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Koná se každoročně třetí sobotu v říjnu a archeologické organizace z celého světa při něm nabízí speciální program přibližující nejrůznější archeologické aktivity. Poprvé byl Mezinárodní den archeologie slaven v USA v roce 2011, v roce 2013 už jej slavilo přes 70 tisíc lidí v různých zemích světa. V České republice se poprvé konal v roce 2014.


Mezinárodní den archeologie v ZČM

sobota 16. 10. 2021, od 10.00 – 18. 00 hodin, Západočeském muzeu v Plzni, Kopeckého sady 2


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: