Foto: Město Mirošov

V Mirošově se představují nejzdařilejší stavby Plzeňského kraje za rok 2022

Na radnici v Mirošově je od pondělí 6. listopadu k vidění výstava představující stavby, které letos soutěžily o titul Stavby roku Plzeňského kraje. Právě místní radnice byla jednou ze soutěžních staveb a odborná porota ji ocenila nominací. K vidění jsou stavby na fotografiích doplněné popisem a hodnocením odborné poroty.

„Jsem velice rád, že se výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2022 může uskutečnit právě v rekonstruované budově naší radnice, protože umožní všem návštěvníkům nejen vidět naši stavbu, ale zároveň si prohlédnout všechny nominované stavby a získat o nich základní informace. Každý pak zjistí, do jaké vybrané společnosti architektonicky nádherných staveb se mirošovská radnice dostala,“ říká starosta města Mirošov Vlastimil Sýkora.

„Od odborné poroty jsme získali nominaci a zrekonstruovaná radnice byla také i hodnocena. To je obrovská čest pro město Mirošov a velice si toho vážím. Mirošovská radnice svým vzhledem projasňuje prostory náměstí a umožňuje všem návštěvníkům i zaměstnancům využívat moderně vybavené vnitřní prostory. Unikátní je pak široké využití původních půdních prostorů pro zasedací místnost a obřadní síň se zázemím, kdy díky vestavěnému výtahu máme nyní veškeré prostory plně bezbariérové,“ dodal Sýkora.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: