Foto: PR

Moderní i tradiční zahradní stoly – volba nemusí být zřejmá

Stoly jsou jedním z nejpodstatnějších prvků soupravy zahradního vybavení. Je třeba je zvolit vědomě tak, že si vyberete pouze ta nejlepší řešení, která vám zaručí spokojenost s touto investici po mnoho sezón.

Přemýšlíte o tom, čím se máte řídit během nákupu? Když vsadíte na nadprůměrnou kvalitu nabízenou ve VidaXL, zůstává pouze kritérium designu. Podívejte se tedy, jak zajímavé zahradní stoly na vás čekají v nabídce obchodu. 

Který zahradní stůl se vyplatí vybrat?

Odpověď na tuto otázku závisí na třech hlavních faktorech: velikosti stolu, materiálu, ze kterého je vyroben, a funkci, kterou má plnit. S ohledem na tuto skutečnost se můžeme podívat na dostupné možnosti. Nejdůležitějším parametrem se však zdá být výška stolu. Nemůžeme se rozhodnout pro příliš nízký stůl, protože to bude prostě nepohodlné (v této situaci budete muset koupit nižší židle nebo lavice). Optimálním řešením je zahradní stůl o výšce přibližně 70 cm (počítáno od země k vrcholu). To nám umožní bez problémů jíst a pít. Když už jsme zjistili, jakou velikost by měl mít vhodný zahradní stůl, stojí za to zvážit, zda očekáváme masivní stacionární stůl, nebo nám možná bude více vyhovovat rozkládací řešení. V případě první možnosti můžeme počítat především s většími a těžšími, a tedy i odolnějšími stoly.

Rozdíl mezi klasickými a moderními konstrukcemi

Čím se liší tradiční zahradní stoly od moderních a modernistických výrobků? Design je samozřejmě první hledisko, kterého si nejrychleji a nejsilněji všimnete. Nicméně však to není jediná věc, které je třeba věnovat pozornost. Nelze si nevšímat funkčnosti, protože klasické řešení jen zřídla má různého druhu pohodlné a funkční schránky.

Následně je třeba přejít k věci plastu, ze kterého jsou provedeny. Zahradní stoly v klasickém stylu jsou obyčejně navržené a vytvořené s použitím dřeva a kovových konstrukčních prvků. Na druhé straně v moderních zahradních stolech lze nejčastěji najít moderní umělé hmoty odolávající povětrnostním podmínkám.

Neznamená to však vůbec, že nemůžete propojit mezi sebou oba uvedené styly vybavení. Minimalistické stoly na terasu bílé barvy budou ladit s klasickou zahradou, přidávají na eleganci – především, pokud má vaše zahrada nepříliš velkou rozlohu. Vsaďte na kvalitu a funkčnost! Zveme vás, abyste si prohlédli naši nabídku.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: