Ilustrační foto. Zdroj: Plzenoviny.cz

Na Šumavě spadly teploty k minus 30 °C

Na hranicích Plzeňského a Jihočeského kraje v noci na dnešek silně mrzlo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu klesla teplota v okolí Horské Kvildy na téměř minus třicet stupňů.

„V noci bylo na obloze velmi málo oblačnosti a zatekl k nám studený vzduch. Teploty se pohybují většinou mezi -6 a -10 °C, při sněhové pokrývce ještě níž. Na Šumavě, Českomoravské vrchovině, v severovýchodních Čechách, Jeseníkách a Beskydech klesly teploty i pod -15 °C.“ uvedly na Twitteru meteorologové.

Postup studeného vzduchu dobře ilustruje přiložený obrázek, přičemž nejchladnější místa jsou znázorněna bílou barvou.

Nejchladnější stanicí byla v noci na dnešek Kvilda-Perla na Šumavě, která hlásila -29 °C. Z nižších poloh byl největší mráz v Králíkách na Pardubicku, kde teplota klesla na -16 °C.

„Teplotní extrémy pro tento den ale překonány nejsou, protože v roce 2012 bylo třeba právě na Kvildě-Perle ještě o 10 °C méně,“ doplňují meteorologové.

Zima bude i v dalších dnech. V noci na úterý se předpokládají teploty -6 až -10 °C, ojediněle však až -15 °C. Přes den má být jasno až polojasno, ráno ojediněle zataženo a teploty vystoupají na -3 až 1 °C. Na středu hlásí meteorologové o dva stupně tepleji. K mírnému oteplování má docházet i v dalších dnech.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner