Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na šumavském Špičáku přibyly další sjezdovky

Po nepříznivých týdnech je nabídka pro lyžování v největším lyžařském středisku Železnorudska – Ski&Bike Špičák přeci jenom o něco pestřejší.

Ke sjezdovce Spodní Šance v úterý přibyla první sjezdovka z vrcholu Špičáku v podobě horního úseku jedničky Turistické s dojezdem po dvojce U Zalomeného. Komfort plynulého sjezdu a výjezdu na lyžích od a k autům na hlavní areálové parkovišti již zajišťuje zhruba 200 metrů úsek s vlekem a rozjel se i vlek se sjezdovkou pod hotelem Sirotek. Na otevřených tratích leží v průměru 45 cm sněhu, v některých úsecích pak až 60 – 70 cm.

„Momentálně zasněžujeme horní úsek trojky Slalomové s napojením na dvojku U Zalomeného. Děláme, co se dá, ale jestli ji na víkend stihneme připravit pro lyžování budeme vědět asi až dnes,“ uvedl k aktuálním podmínkám ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Po roce a po dvojím letošním odkladu konečně odstartují v sobotu 28. a v neděli 29. ledna Víkendové kurzy pro děti i dospělé. Letos čítají cca 250 účastníků, převážně dětí. Každodenní lyžařská škola je ale samozřejmě k dispozici též.

Zdroj: Ski&Bike Špičák


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner