Zdroj obrázku: Stock_Up / Shutterstock.com

Nákup dětského koberce: Soustřeďte se na materiál, motiv i tvar

Podlahová plocha v dětském pokoji by měla být řešená tak, aby děti měly co největší pohodlí. Samozřejmě je třeba ale myslet také na praktičnost v podobě údržby podlahy a design. V poslední době se staly velmi oblíbenými dětské kusové koberce. Právě ony se vyznačují maximální jednoduchostí umístění, elegantním designem, který oživí dětský pokoj, a jednoduchou údržbou. Vybrat ten nejlepší mnohdy nemusí být vůbec jednoduché. Proto se v následujících řádcích zaměříme na aspekty, jež je třeba při této nelehké volbě brát v potaz. 

Na materiálu hodně záleží

Velmi důležitou roli hraje bezesporu materiál, z něhož se koberce vyrábí. V dětském pokoji je třeba počítat především s tím, že frekvence pohybu po koberci bude vcelku vysoká. Děti si rády hrají právě na zemi. I proto se vyplatí modely vyrobené u umělých vláken. Takovéto moderní dětské koberce se vyrábí z polyamidu, nylonu nebo polypropylenu. Jestliže spíše vsázíte na přirozenost a přírodní materiály, moc dobrou volbou je jistě vlna. Ta dokáže do jisté míry odolat tekutinám, s jejichž rozlitím je v dětském pokoji zapotřebí tak trochu počítat.  

Vzhled přizpůsobte dítěti

V každém případě. Se staršími dětmi je ideální kusové koberce přímo vybírat. Děti milují motivy, jež jsou jim blízké. U kluků často vítězí třeba kusové koberce s motivem silnice. Po ní si mohou jezdit se svými autíčky a budou spokojení. Holky samozřejmě preferují jemnější barvy laděné do růžové, červené či fialové. A co teprve takové květiny? Vždyť ty dokážou vykouzlit úsměv na tváří prakticky kdykoli. 

Tvary se různí

Odvíjet by se tvary měly především podle charakteru dané místnosti. Někde se hodí spíše oblé kusové koberce, jinde je lepší instalovat modely ve tvaru většího čtverce či obdélníku. Mnohdy se do podlouhlých místností vyplatí i nějaké vkusné běhouny.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: