Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Nákup dioptrických brýlí: Jak vybrat ty správné v několika krocích

Pořízení nových dioptrických brýlí není nic jednoduchého. Rozhodně je třeba se na něj dokonale připravit. Řešit byste měli jak samotná skla, tak především obroučky. Jen tak totiž může nakonec vzejít optimální kombinace. Brýle by vám jednak měly sedět a jednak také maximálně slušet. Jsou přece jenom doplňkem vašeho vzhledu, který budete nosit pravděpodobně pořád. Co všechno tedy brát v potaz?

Návštěva očního lékaře jako základ

V první řadě je nutné myslet na to, že dioptrické brýle mají hlavně zdravotní aspekt. Proto jsou základem správné volby pravidelné návštěvy očního lékaře, který prohlédne oko naprosto komplexně. Zaměří se na tlak, oční pozadí a mnohé jiné důležité oblasti. Následně samozřejmě také zkontroluje, do jaké míry vidíte špatně a stanoví konkrétní počet dioptrií a ostatní konkrétní hodnoty týkající se vašeho zraku. Především podle nich pak budete konkrétní model brýlí vybírat.

Tvar obličeje v hlavní roli

Konkrétní model nakonec zvolíte hlavně podle tvaru vašeho obličeje. Ke každému se hodí jiné obroučky. Jestliže je vaše tvář poněkud užší, vybírejte moderní úzké obroučky. Kulatý a vcelku rozšířený obličej naopak vyžaduje širší obroučky. V brýlích se budete cítit mnohem příjemněji a váš vzhled se elegantně doplní. Kde všude byste přitom měli sledovat šířku vlastního obličeje. Zejména v oblastech spánků, na lícních kostech a samozřejmě také u brady. Je hranatá, špičatá, nebo kulatá?

Skla a značka

Velmi důležitá jsou mimo jiné také skla dioptrických brýlí. Většinou se už volí ta plastová, která bývají navíc tvrzená, případně broušená. Mohou také disponovat antireflexní vrstvou. Výbornou volbou jsou i samo zatmavovací. Zapomínat byste neměli ani na značku brýlí. Naším tipem jsou moderní dioptrické brýle Fendi. Vyznačují se jednak vysokou kvalitou provedení a jednak příznivou cenou.  


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: