Národopisné muzeum. Foto: Plzenoviny.cz

Národopisného muzea Plzeňska čeká dlouhodobé uzavření z důvodu rekonstrukce

Od pondělí 18. ledna dojde k dlouhodobému uzavření Národopisného muzea Plzeňska pro veškerou veřejnost. Opětovné znovuotevření muzea je prozatím naplánováno na rok 2024. Důvodem je rekonstrukce nevyhovujících objektů na náměstí Republiky.

Plánovaná generální rekonstrukce má za cíl vyřešit nejen nejzávažnější nedostatky ve fyzickém stavu obou objektů, ale také přizpůsobit oba dva objekty moderním požadavkům na muzejní instituce 21. století.

Zřízeny zde budou nové a klimaticky odpovídající depozitární prostory, interaktivní stálé expozice, moderní výstavní prostory, přednáškový sál a v neposlední řadě také badatelna pro všechny odborné i laické zájemce o studium našich sbírek. V rámci projektu bylo pamatováno také na bezbariérovost části nových stálých expozic. Na své si zde přijdou také příznivci folklorních slavností, řemeslných kurzů či rukodělných workshopů.

Činnost Národopisného muzea Plzeňska bude pokračovat v náhradních prostorách. 

Náklady na generální rekonstrukci Národopisného muzea Plzeňska jsou téměř 115 milionů Kč. Na financování se bude podílet Integrovaný regionální operační program (IROP), Ministerstvo pro místní rozvoj a Plzeňský kraj.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: