Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Nechoďte do obchodů, dárky se vyplatí nakupovat online

Pro někoho svátky klidu, pro jiného spíše noční můra. Bavíme se samozřejmě o předvánočním období, kdy obchodní domy praskají ve švech a jmelí si koupíte pomalu už i v bance. Jak se ale adventnímu šílenství vyhnout? Stačí většinu dárků nakoupit přes internet.

Dárky vyřešené z pohodlí obýváku

Většina lidí už někdy přes internet nakupovala. Ale zatímco pro někoho je to téměř hobby, stále se najde velké množství těch, kteří se nakupování online obávají. Nejčastějším argumentem bývá, že když chtějí pod stromeček pořídit například pánské boty pro svého drahého, mohou se splést ve velikosti a v místním obchodě se pak cítí jistěji ohledně případné výměny nebo vrácení zboží. Ve skutečnosti má ale spousta e-shopů tak pohodlně nastavená pravidla výměny či vrácení zakoupených věcí, že se takových situací není vůbec třeba bát.

Nakupujte ve dne v noci

Výraznou výhodou online nakupování je fakt, že můžete nakupovat klidně ve tři ráno. Pokud máte totiž náročnou práci s proměnlivou pracovní dobou, může pro vás být obcházení obchodů v otevírací době problém. Stejně tak nakupování pro děti, kterých se „zbavíte“, jen když spí, je pohodlnější vyřídit přes internet. Můžete navíc nakupovat exkluzivní dárky i v té nejmenší vesničce v horách, aniž byste cestovali do desítky kilometrů vzdálených měst.

Vrácení i výměna bez obav

E-shopy, které se zabývají prodejem oblečení a dalšího zboží, které je potřeba zkoušet, často nabízejí výměnu nebo vrácení zboží do několika týdnů zcela zdarma. Většinou jen stačí donést balík zpět na poštu a o vše ostatní se již postará provozovatel e-shopu. Není proto problém pořídit i více věcí najednou, z nichž si tu pravou vyberete až v klidu doma.

Co přes internet koupíte?

Online seženete už víceméně všechno, od oblečení až po elektroniku nebo vybavení bytu. Co může být ale skvělou alternativou vánočního dárku, je darování zážitku. Ať už se rozhodnete své blízké obdarovat poukazem na adrenalinový zážitek, nebo na relaxační pobyt v lázních, obojí vyřídíte po internetu během pár minut. Stejně tak nabízejí online poukazy i všechna divadla nebo galerie, darovat tedy můžete klidně i lístky na muzikál nebo výstavu.

Nenechte na sebe prskat

Asi vám neuniklo, že epidemická situace je teď horší než kdy předtím. A při nakupování vánočních dárků se to v obchodě hemží lidmi, kteří vás mohou potenciálně nakazit. Kvůli aktuálním opatřením si při procházení obchodním centrem navíc ani nevychutnáte svoji oblíbenou kávu. Zůstaňte tedy radši doma a objednejte si dárky pohodlně přes internet, třeba právě s šálkem oblíbené kávy v ruce.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: