Velké divadlo. Foto: Plzenoviny.cz

Noc divadel s DJKT – unikátní příležitost nahlédnout za oponu!

Noc divadel, které se DJKT účastní již popáté, nabídne v sobotu 17. listopadu 2018 od 18.00 v Novém divadle a od 21.30 ve Velkém divadle všem zájemcům o netradiční zážitky výjimečný program. Tentokrát bude mít každý návštěvník možnost odhalit tajemství divadelních technologií a za asistence odborníků z umělecko-technického provozu zjistit, jak fungují světla, točna, jak pracují zvukaři či osvětlovači. Oproti minulým ročníkům nejsou návštěvníci vázaní na určitou hodinu, ale mohou si sami zvolit, kdy divadlo navštíví a mohou se zdržet podle svého uvážení  až do půlnoci, kdy program v obou budovách končí.

Noc divadel je celoevropský projekt založený roku 2008 a je vystavěn na stejném principu jako Noc muzeí či Noc kostelů. Jeho cílem je představit divadla a divadelní soubory v jiné formě, než na jakou jsou diváci zvyklí, a v době, kdy už bývají divadelní budovy prázdné a klidné. Česká republika se poprvé Noci divadel účastnila v roce 2013, zapojilo se do ní 80 profesionálních i amatérských divadelních souborů a přišlo více než 40 000 návštěvníků. Letos se koná šestý ročník a koordinátorem pro Českou republiku je Institut umění – Divadelní ústav.

Vstupenky k zakoupení na místě nebo v pokladně předprodeje DJKT za cenu 100 Kč, pro děti za zvýhodněné vstupné  v ceně 50 Kč. Každý návštěvník s platnou vstupenkou za plnou cenu obdrží od DJKT malou pozornost.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: