Plzeň. Foto: Pixabay

Nová turistická sezona nabídne speciální retroprohlídky i novou expozici v rekonstruovaných prostorách Patton Memorial Pilsen v KD Peklo

S příchodem jara se i v Plzni znovu otevírají některé památky a turistické cíle. Prodlužuje se otevírací doba. Na počátku nové turistické sezóny přichází i řada novinek. Plzeňské turistické informační centrum chystá ke třicetiletému výročí Sametové revoluce speciální retroprohlídky. Na nové expozici v kulturním domě Peklo pracují kurátoři muzea Patton Memorial Pilsen. Od dubna je možné v infocentru platit kartou.

Po zimní přestávce se návštěvníkům znovu otevírají například DinoPark, Muzeum církevního umění, Stará synagoga či Meditační a Luftova zahrada. Provozní dobu rozšiřuje plzeňská zoo. S prohlídkou Velké synagogy by si zájemci měli pospíšit. Vzhledem k chystané rekonstrukci se pravděpodobně na přelomu května a června pro návštěvníky uzavře nebo bude její provoz značně omezen. Pokračuje rekonstrukce katedrály sv. Bartoloměje, jejíž interiér je kvůli opravám nepřístupný. Na druhou stranu se mohou turisté i místní těšit na několik novinek.

Jako každoročně připravujeme nové tematické prohlídky města. Těmi letošními se připojíme k oslavám 30 let od sametové revoluce. Naši průvodci se tentokrát zaměří na to, jak Plzeň vypadala a jak se v ní žilo v době socialismu. Premiéru plánujeme na konec května,“ uvádí ředitelka městské příspěvkové organice Plzeň – TURISMUS Zuzana Koubíková.

Plzeň už chystá velkolepé Slavnosti svobody

Pokračují také práce na nové expozici muzea Patton Memorial Pilsen, které by se mělo znovu otevřít počátkem května při tradičních Slavnostech svobody. Vzniká zde nejen lepší zázemí pro návštěvníky a kurátory, ale především se mění výstavní prostor.

Prostor muzea zůstává rozlohou stejný, nicméně nabídne širší pohled na historii osvobození města Plzně a regionu v souvislosti s vyloděním spojenců v Normandii. Naši návštěvníci si po téměř 15 letech provozu zaslouží vidět exponáty, které muzeum získalo během své činnosti a které vzhledem k velikosti a možnostem stávající expozice byly dosud schované v našem depozitáři. Přeci jen na otevření zbrusu nového muzea na Klatovské 19 si budeme muset ještě několik let počkat,“ vysvětluje kurátor Patton Memorial Pilsen Ivan Rollinger.

Zlepšovat služby pro turisty se pro své klienty snaží i plzeňské infocentrum. Spolu s tím jak se rozšiřovaly jeho služby a sortiment suvenýrů, stoupala také poptávka po možnosti platby kartou, zájem je i o ubytování Plzeň. „Už dávno neprodáváme pouze pohledy, jízdenky a poštovní známky. Od dubna si tak u nás můžete koupit kartou nejen vstupenky do Loosových interiérů či na komentované prohlídky města, ale také například typicky plzeňské dárkové balíčky s pivní tematikou či luxusní šátky a kravaty s dekory z Loosových interiérů,“ doplňuje Zuzana Koubíková.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: