M. Baxa a P. Šindelář. Foto: MMP

Novým primátorem Plzně je Pavel Šindelář

Plzeň má nového primátora, funkce se v pondělí 17. ledna 2022 ujal jedenačtyřicetiletý Pavel Šindelář (ODS). Ten dosud působil jako technický náměstek primátora Martina Baxy, jenž se stal ministrem kultury a nejvyššího postu v čele západočeské metropole se vzdal.

Pavel Šindelář, kterého zvolili v tajné volbě zastupitelé, chce v čele Plzně bojovat za změnu stavebního zákona, odstranění ostudného objektu bývalého Carimexu na hlavním tahu městem, za prosazení vyhlášky omezující alkohol na některých veřejných místech, za zvýšení bezpečnosti. Jeho prioritou je také vrátit vodu do Velkého boleveckého rybníka.

„Je to pro mě velká čest. Slibuji vám, že jako se budu snažit být primátorem pro všechny Plzeňany, tak se budu snažit být i primátorem pro vás pro všechny, kteří jste mě nevolili,“ řekl bezprostředně po zvolení Pavel Šindelář. Do jeho gesce bude vedle postu primátora i nadále patřit technická oblast. Ta zahrnuje územní plánování, zadávání veřejných zakázek, investiční výstavbu, odpadové hospodářství a informační systém města Plzně. Dohlíží také na provozní činnost a výkon agendy společností Plzeňská teplárenská, Vodárna Plzeň a Čistá Plzeň.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner