Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Ochranné pracovní pomůcky dobře poslouží domácím kutilům i zahrádkářům

Pracovní oblečení a ochranné pracovní pomůcky patří ve firemním prostředí k zavedeným standardům. Ochrana zdraví zaměstnanců a jejich bezpečnost je na prvním místě. Mnoho lidí ale zapomíná na podobnou výbavu při obdobných činnostech doma, v dílně nebo na zahradě, a tak jsou některé úrazy úplně zbytečné.

Ochranné pracovní pomůcky slouží jako prevence, pomáhají předcházet zraněním nebo poškození zdraví při určitých činnostech. Jaké z nich se budou hodit ve výbavě domácího kutila nebo zahrádkáře?

Na zahradu

Každý zahrádkář pracuje především rukama. Základní ochranou by měly být pracovní rukavice. Ty zabraňují oděrkám a polámaným nehtům, zároveň udržují ruce čisté. Dle charakteru činností lze také využít vhodné pracovní oblečení, které se jen tak nepotrhá a není problém jej při práci venku zašpinit. Při sekání trávy lze k ochraně sluchu využít špunty do uší.

Do dílny

I pro domácího kutila by měly být rukavice součástí základní výbavy, stejně tak pracovní oblečení. Vhodné jsou rovněž ochranné brýle, zejména při vrtání nebo pájení. Při hlučných činnostech jako je řezání nebo frézování opět dobře poslouží špunty do uší nebo náhlavní soupravy. Při práci s těžkými břemeny je vhodné používat boty s vyztuženou špičkou, které ochrání chodidlo v případě pádu předmětu na nohu.

Co se týče pracovního oblečení, zde lze volit různé varianty. Od klasických montérek až po elegantní kalhoty s kapsami na nářadí, trika, mikiny a bundy.

Do domu či bytu

Při drobných domácích činnostech rovněž využijete rukavice. Na úklid jsou to gumové nebo jednorázové, pro menší opravy nebo montáže nábytku opět ochranné. Rukavice v domácnosti šetří ruce před kontaktem s čistícími prostředky a nečistotami, v případě šroubování a podobně chrání před poškrábáním nebo zraněním.

Zdraví je vždy na prvním místě, a proto by se prevence nikdy neměla podceňovat.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: