Klatovská třída. Foto: Plzenoviny.cz

Rozsáhlá oprava Klatovské výrazně ovlivní o prázdninách dopravu

Plzeň se chystá na velkou opravu vozovky na Klatovské třídě, jedné z páteřních komunikací ve městě. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které spravuje tuto komunikaci, zahájí práce v úseku mezi sady Pětatřicátníků a Sukovou ulicí v pátek 5. července. Oprava povrchu silnice bude trvat do 31. srpna 2024. Po dobu oprav bude možné jet po Klatovské třídě od Lochotína pouze k hlavní poště. Objízdná trasa povede kolem OC Plzeň Plaza, dále po Domažlické ulici a přes Borská pole. Současně se od 5. července do 2. srpna bude rekonstruovat světelná signalizace na křižovatce Klatovská – U Trati – Borská.

„Vím, že nikoho z nás uzavírky netěší, a opravdu vnímám, že to je zátěž pro občany i řidiče. Bohužel všechny tyto projekty je nutné zrealizovat, ne za vším stojíme my jako město, ale jsou to i další správci komunikací a další subjekty. Povrch Klatovské při zatížení, jaké na ní je, by se měl měnit alespoň jednou za 15 let a nyní k tomu dochází dokonce po delší době. V případě semaforů na křižovatce U Trati – Borská hrozí do půl roku kolaps zařízení, pokud nyní nedojde k opravě, signalizace je ve velmi špatném stavu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar s tím, že prázdniny jsou pro klíčové opravy nejvhodnější, neboť prokazatelně ve městě klesá o třetinu dopravní zátěž oproti normálnímu stavu.

Opravu provádí pro ŘSD společnost EUROVIA a.s. Projekt je rozdělen do čtyř fází. První fáze se týká úseku mezi sady Pětatřicátníků a Tylovou ulicí, po jejím dokončení budou následovat etapy Tylova – Borská, Borská – křižovatka s ulicí Zikmunda Wintra a Hruškova – Sukova, včetně obou křižovatek. Dokončené úseky budou postupně uváděny do provozu.

Horké stavební léto v Plzni. Přehled rekonstrukcí a oprav, které ovlivní dopravu

Kvůli délce stanovené objízdné trasy je pravděpodobné, že si zejména místní řidiči budou hledat kratší cesty přes centrum města, například ulicemi Husova a Korandova. Zvýšený provoz by mohl způsobit problémy při výjezdu z Kotkovy ulice na Husovo náměstí. Z tohoto důvodu Správa veřejného statku města Plzně od 5. července zde zprovozní provizorní světelnou signalizaci.

„Akce ŘSD nebude jedinou stavbou na Klatovské v průběhu prázdnin, pokračovat bude oprava plynovodu. Ten se sice mění v místech chodníku, kvůli technice a zajištění bezpečnosti pracovníků firmy tak musí být vždy uzavřen jeden jízdní pruh na Klatovské. Výměna plynovodu proběhne v úseku Smetanovy Sady – ulice U Trati, a to v pěti etapách. Začíná se 10. července s částí Smetanovy Sady – Americká,“ přiblížil náměstek Aleš Tolar. Následovat budou od 1. 8. do 22. 8. etapa Americká – Havlíčkova ulice, od 22. 8. do 3. 9. Havlíčkova – nám. T. G. Masaryka, od 3. 9. do 24. 9. úsek nám. T. G. Masaryka a od 24. 9. do 11. 10. nám. T. G. Masaryka – ul. U Trati.

Konec velkého kruhového objezdu. Město začíná hledat nejlepší návrh pro revitalizaci náměstí Republiky

Dopravu kolem Klatovské může také ovlivnit oprava Purkyňovy ulice, kterou financuje Správa veřejného statku města Plzně. Tato ulice bude opravována včetně křižovatky až po Škroupovu ulici, a to za úplného uzavření provozu. Práce začnou 3. srpna a budou trvat minimálně do konce letošního roku.

Menší problémy pro řidiče i cestující MHD může způsobit výměna kolejí v úseku Klatovské před Hlavní poštou směrem na Lochotín, která proběhne od 8. do 26. července. Je však dohodnuto se stavební firmou, že práce budou probíhat pouze mimo dopravní špičky, přibližně od 9 do 13 hodin, kdy bude provoz veden do jednoho pruhu. V době dopravní špičky zůstanou otevřeny dva pruhy. V souvislosti s touto akcí dojde ve dnech 20. a 21. července k výluce, a přepravu cestujících zajistí náhradní autobusy.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: