Foto: Dubnička Lahoda Revival Kabaret promo

Oslavná tryzna za neznámé hity v podání Dubnička Lahoda Revival Kabaretu odstartuje v květnu

Šimek & Grossmann, Suchý & Šlitr, Vodňanský & Skoumal… ale znáte Dubničku & Lahodu? Autoři a zároveň interpreti divadelní novinky, která vzniká v Plzni, se snaží navázat na bohatou, ale mizející tradici spojení vtipných písniček a scének vlastním originálním způsobem, aniž by se se zmíněnými ikonami chtěli srovnávat. Herec a režisér Vilém Dubnička a zpěvák a hudebník Zdeněk Lahoda budou svůj Revival Kabaret, doprovázený živou kapelou, uvádět v Měšťanské besedě v Divadélku JoNáš, premiéra se odehraje 7. května v 19 hodin a vstupenky jsou již v prodeji.

Tandem Dubnička – Lahoda je ostřílenou autorskou dvojicí, která si zakládá na kreativitě, hravosti, legraci, melodické muzice a hravých textech. Na svém kontě mají za více než deset let společné tvorby desítky vystoupení na společenských akcích, festivalech a v klubech. Nahráli také CD Normálně nezpívám a CD Řemesla nás baví, mají svůj pořad s názvem Napiš hit na youtube Rádia Junior! Část tvorby autorské dvojice je určená dětem, novinka Dubnička Lahoda Revival Kabaret bude ale představením pro dospělé publikum. 

„Na živých vystoupeních nás nejvíc baví komunikace s diváky. Rozhodli jsme se proto vytvořit původní pořad, který by písničky a mluvené slovo přirozeně propojoval. Slovo revival v názvu naznačuje, že se vracíme zpátky v čase, jde ale čistě o inspiraci. Všechny scénky i písničky si píšeme sami,“ říká Vilém Dubnička. Kombinace písniček a kabaretních scének utvářela ve druhé polovině 19. století specifickou divadelní formu, jejíž vrcholy byly bez pochyby spjaty se jmény jako Šimek – Grossmann, Suchý – Šlitr, Werich – Voskovec či Horníček.

Blovická výstava "Zrození kovu - příběh bronzu a železa" vás zavede hluboko do minulosti

Hudební složku Dubnička Lahoda Revival Kabaretu posílí další čtyři muzikanti: David Vaňáč (klávesy), Miroslav Lahoda (bicí), David Kovář (saxofon a klarinet), Štěpán Váňa (kontrabas). Rádi bychom v našem kabaretu nabídli divákům pěkný, plný zvuk, a tak jsme oslovili naše dlouholeté kamarády, skvělé muzikanty se smyslem pro humor. Vznikla tak originální čarozvučná kabaretní kapela, kterou bude možné slyšet pouze v našich představeních,“ dodává Zdeněk Lahoda.

Kabaret bude mít základnu v Plzni v Měšťanské besedě s ambicí občasných výjezdů do kraje a republiky. Na rok 2019 je zatím naplánována premiéra a sedm představení, v době adventu se odehraje vánoční speciál.

Vilém Dubnička (autor textů) pochází z Hustopečí nad Bečvou, vystudoval Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí a činoherní herectví na DAMU. Deset let hrál v činohře Divadla J. K. Tyla v Plzni, pak se stal režisérem a založil festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Moderuje pořad Cyklotoulky/Běžkotoulky na ČT Sport, je na volné noze, hraje, zpívá a píše písničky.

Zdeněk Lahoda (autor hudby) žil odmala v Horšovském Týně, vyučil se výrobě a opravě hudebních nástrojů v Kraslicích, ale jeho nejlepším nástrojem je hlas. Více než deset let zpíval v opeře Divadla J. K. Tyla v Plzni, založil mužské vokální kvinteto Hlasoplet, Sdružení Ty a Já a dětský sbor Lahoda. Nyní je na volné noze, hraje, zpívá a píše písničky.

Představení Dubnička Lahoda Revival Kabaret vzniklo za podpory Nadace 700 let města Plzně.

Vstupenky v ceně 222 Kč lze zakoupit prostřednictvím systému Měšťanská beseda.

Dubnička Lahoda Revival Kabaret – Oslavná tryzna za neznámé hity
premiéra 7. 5. 2019 v 19:00
další představení: 20. 5. v 19:00, 5. 6. v 19:00
Divadélko JoNáš, Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: