Foto: Spolek Baroko v Čechách

Oživení plovárny v Manětíně přináší návštěvníkům nové zážitky, včetně možnosti stanovat pod širým nebem

Spolek Baroko v Čechách revitalizoval původní plovárnu v obci Manětín na Plzeňsku a navrátil jí tak její zašlou slávu. Zchátralý historický objekt plovárny se díky finanční podpoře Nadace Via a projektu Živá komunita s Opavií začal proměňovat v příjemné útočiště, které místním slouží jako místo pro vzájemná setkávání.

Historický prostor staré plovárny se začal postupně zvelebovat pro pořádání kulturních akcí, rekreaci, ale i sportovní vyžití. Starousedlíci si bývalou plovárnu pamatují jako místo odpočinku a společně strávených chvil mezi místními obyvateli. Práce na opravách objektu jsou stále v procesu a místní spolky do nich vkládají spoustu času a energie. V areálu plovárny existuje taktéž možnost stanování, prostor je tedy vhodný i pro turisty mající zálibu v dobrodružství.

Plovárna
Foto: Spolek Baroko v Čechách

„Velkou radost a energii pro další činnost na projektu nám přinesly pozitivní ohlasy návštěvníků plovárny na zdejší prostředí a atmosféru. Povedlo se nám vrátit areál koupaliště do povědomí místních obyvatel a plovárna se stala znovu běžnou součástí života místních obyvatel,“ dodává Tomislav Štika ze spolku Baroko v Čechách.

Během rekonstrukce objektu se Spolek Baroko v Čechách nejdříve zaměřil na nejvíce poničené části plovárny. Vystavělo se podium, které nyní slouží především pro pořádání kulturních akcí. Největším přínosem celého projektu byla možnost vytvoření pozitivních vztahů místních obyvatel k tomuto veřejnému místu a jeho historii. A to se, jak se zdá, podařilo.

Zdroj: Spolek Baroko v Čechách

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: