Foto: ÚMO 3

V Kopeckého sadech a v Solní ulici můžete shlédnout pop-up galerie Paměti národa

Paměť národa včera otevřela pop-up galerii pamětnických příběhů v Kopeckého sadech. Vitríny zde a v Solní ulici organizaci k tomuto účelu zdarma zapůjčil třetí plzeňský obvod, který také celý projekt zaštítil. Vernisáže se účastnilo celé vedení MO Plzeň 3, starosta David Procházka, 1. místostarosta Pavel Šrámek a místostarostové Ondřej Ženíšek a Ladislav Nový.

„V první řadě bych organizaci Paměť národa rád poděkoval za její činnost, protože je důležité si historii stále připomínat. Vitríny v našem vlastnictví jsme jí zapůjčili velice rádi, jsme vděční, že se můžeme na tomto skvělém projektu podílet alespoň tímto způsobem,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Slovy chvály směrem k Paměti národa nešetřil ani místostarosta Ondřej Ženíšek. „Činnost Paměti národa je nesmírně důležitá, zejména pak ve školách, kdy další generace učí o historii takové, jaká skutečně byla, jak si ji lidé pamatují a jak bychom na ni nikdy neměli zapomenout,“ poznamenal místostarosta.

Paměť národa pop-up
Foto: ÚMO 3

Nové příběhy pamětníků z Plzně plánuje krajská organizace Paměti národa představovat přibližně každé dva měsíce. „Začínáme vzpomínkou na bombardování Plzně a osvobození města v květnu 1945 v podání pamětnice Milady Novákové a pamětníka Gustava Černého,“ představuje obsah první z vitrín ředitel Paměti národa Plzeňský kraj Jiří Kunc.

V květnu se obsah vitríny z Kopeckého sadů přesune do vitríny v Solní ulici. Prostor v sadech pak bude patřit dalším vzpomínkám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: