Vizualizace parku. Zdroj: MMP

Park za Plazou se promění. Nově bude mít inlinový okruh či multifunkční plochu se speciálním osvětlením

Park za Obchodním centrem Plaza projde v příštích měsících změnami. Cílem je vylepšení prostoru, který vznikl v 70. let, aktuálním potřebám. Přípravné práce již začaly, areál se uzavřel pro pěší i cyklisty. První fáze revitalizace skončí v srpnu příštího roku, město Plzeň bude přeměna areálu stát téměř 38 milionů korun.

„V průběhu nadcházejících měsíců vznikne v lokalitě za OC Plzeň Plaza nový prostor s charakterem parku vhodným jak pro rekreaci, tak pro veřejné akce různorodého charakteru. Vybudují se zde tři nová hřiště, in-line dráha, zázemí pro volnočasové aktivity, grilovací a pikniková sezení nebo herní prvky pro děti. Nejvýraznějším prvkem se v jeho centrální části stane multifunkční zpevněná plocha nasvícená osvětlovací sestavou vytvořenou na míru. Tato plocha poslouží různorodým akcím, které se v parku budou konat,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Revitalizace je rozdělena do dvou etap. Během té první dojde k revitalizaci zeleně, při které vzniknou nové zelené plochy s trvalkami a stromy. „Bude vysázeno 88 nových vzrostlých stromů. Změní se také síť cest. Ty stávající umožňující průchod a průjezd cyklistům areálem od OC Plzeň Plaza, od Lochotínské lávky a z Lochotínské ulice zůstanou zachovány,“ popsala Jana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně, která má projekt na starost, a dodala: „Přibude ale ještě zamýšlený asfaltobetonový, čtyři metry široký a 639 metrů dlouhý, inlinový vnitřní okruh a kolem něj 757 metrů dlouhý vnější okruh. Ten bude určen hlavně pěším. Bude mít mlatový povrch a na třech místech dovede pěší ke schodištím, která povedou až k řece.“

Promosnímek o Loosových interiérech ovládl řecký filmový festival

V závěru první etapy revitalizace budou do parku osazeny lavičky, odpadkové koše a herní prvky, vše v provedení, které by mělo být nejen estetické, ale i odolné vůči vandalům. Park zůstane jako rovinná travnatá rekreační plocha se stromy solitérními i rostoucími ve skupinách. V okolní ploše parku budou zachovány některé stávající zpevněné plochy určené pro sport a pořádání různých akcí. Malý amfiteátr bude po obnově sloužit návštěvníkům dál. Okrajové části parku budou vyčištěny od invazivních bylin a náletových dřevin.

Staveniště již bylo předáno, vzhledem k blížící se zimě realizující firma zahájila práce již v pátek 3. prosince. Areál celého parku se tak pro pěší i cyklisty uzavřel, informace o uzávěře visí na odbočkách cest a stezek, kudy do něj běžně lidé chodí nebo na kolech vjíždějí.

Ve druhé etapě obnovy, která zatím není časově vymezená, dojde na realizaci zahloubeného skateparku ve východní části lokality, který nahradí ten stávající.

Galerie:

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: