Foto: Pilsen busking fest

Pilsen Busking Fest letos oslaví 5 let a opět roztančí i rozesměje celou Plzeň!

Rok se s rokem sešel, na severní polokouli začíná léto a to je signál pro všechny pouliční umělce, aby oprášili hudební nástroje, přenosné zesilovače a klobouky. Je čas buskingu a s ním je zpátky i festival pouličního umění – Pilsen Busking Fest! Ten se letos uskuteční od 3. do 6. října a opět obsadí centrum Plzně, aby udělal radost jejím obyvatelům a v neposlední řadě i návštěvníkům z jiných měst a zemí, kterých každým rokem značně přibývá.

Rok 2018 je z pohledu českých, ale i světových dějin velice důležitým a významným rokem. Oslavujeme 100 let založení Československa a to se projevilo i na festivalu Pilsen Busking Fest. Zájemců o náměstí Republiky značně přibylo, bylo vypsáno mnoho projektů zaměřených na oslavy a zvýšená konkurence zkomplikovala přípravy nejednomu pořadateli kulturních akcí. „Z pohledu domlouvání záborů, partnerů a termínů to bylo tento rok skutečně nejtěžší v historii. Během příprav jsme tak nasbírali spousty zkušeností, ale i časových prodlev a komplikací, které jsme ale nakonec zvládli nejlépe, jak jen to šlo a můžeme tak představit náš netradiční festival i v tomto roce. Chci tímto moc poděkovat všem, kteří nám s tím pomáhají a podporují naše aktivity!“, hodnotí předfestivalové období Jan Šinko, programový ředitel festivalu.

Na Pilsen Busking Fest, který se bude poprvé konat na začátku října, tak naváže Pilsner Fest a po domluvě s Plzeňským Prazdrojem se oba festivaly částečně protnou. Centrum PBF se přesune do Kopeckého a Šafaříkových Sadů, kde vyrostou různé kreativní, buskerské a výstavní zóny. Bude zde i velké pódium v Proluce či zóna u Muzea. Na festivale samozřejmě nesmí chybět umění na ulici a tomu budou stejně jako v minulých letech sloužit ulice Smetanova, Americká, Riegrova, Martinská a možná i některé další.Vyvrcholení a přehlídka toho nejlepšího se pak uskuteční v pátek 5.10. na Náměstí Republiky, kde ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem postavíme velké pódium. Hlavní hvězdy PBF, tak budou mít příležitost ukázat, že i když jejich jména možná tolik neznáte, kvalitativně předčí většinu „headlinerů“ klasických českých festivalů a podobný program nenajdete nikde jinde v ČR.

Mezi prvními potvrzenými umělci nechybí například world music / folková kapela MAYWA z Peru, úžasný písničkář EMPEROR X z USA, vokální trenérka a looperka LAURA GUARCH z Anglie, hráč na plastové trubky a jiný odpadEl-loren ze Španělska nebo akrobaté a tanečníci z daleké Ghany – AKWAABA DANCE COMPANY. A to je jen pár jmen na úvod. Sledujte webové stránky nebo facebookový profil pořadatelů a očekávejte v nejbližíšch dnech a týdnech, že budete doslova zasypáni informacemi o novinkách, které si na vás pořadatelé z neziskovky CONEXIS z.s.připravili.

Součástí předfestivalového období budou i busking párty v ulicích Plzně nebo na pláži u nákupního centra Olympia. Organizátorům se tak postupně plní jejich sen. Oživit Plzeň po celý rok a nejen během 4 dní festivalu! První z nich proběhne 4.7. na pláži před Olympia centrem a druhá 13.7. U Branky v centru Plzně a přijede na ní mimojiné Jayharno Smith z Jamajky!


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: