V rámci Pilsen Pride bude probíhat anonymní testování na HIV, syfilis a hepatitidy

Česká společnost AIDS pomoc, z.s. pořádá v rámci festivalu Pilsen Pride 2022, který proběhne o nadcházejícím víkendu, preventivní anonymní testování na onemocnění HIV, Syfilis, Hepatitidy B a C. Testování je určeno nejen pro návštěvníky festivalu, ale i pro širokou veřejnost.

Testování je prováděno certifikovanými rychlotesty a jedná se o velmi jednoduchý proces trvající cca. 7 minut. Se zájemci je vyplněn krátký dotazník, na jehož základě jsou vyhodnocena konkrétní rizika a doporučeny vhodné testy. Poté dojde k provedení testu odběrem kapky krve ze špičky prstu a výsledky jsou známy do 2 minut. Vše probíhá zcela anonymně. Samotné testování lze navíc urychlit vyplněním testovacího dotazníku předem on-line na stránce hiv-pomoc.cz/dotaznik.  Při on-line vyplnění je vygenerován unikátní písmenný kód, který je třeba před podstoupením testu sdělit zdravotníkům.

Po celou dobu testování budou k dispozici zdravotníci a speciálně školení poradci, kteří zájemcům rádi vysvětlí problematiku pohlavně přenosných onemocnění, možných způsobů přenosu, snížení rizik nákazy a vše, co je bude v této problematice zajímat. Je možné také získat informace o léčbě PrEP, PEP, Chemsexu a službách, které společnost nabízí osobám žijícím s HIV.

Testování bude probíhat v sanitce na adrese: Černická 914 (nedaleko DEPO2015) dne 10. září 2022 v čase 20:00 – 2:00 hodiny ráno.

Více informací můžete nalézt zde: www.hiv-testovani.cz

Zdroj: Česká společnost AIDS pomoc, z.s.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: