Vizuál k akci.

Černice zvou na tradiční masopust

Městský obvod Plzeň 8 – Černice pořádá v sobotu 25. února 2023 tradiční Černický masopust. Návštěvníci se mohou těšit na masopustní Flerjarmark, tedy prodej autorských ručních výrobků, na ukázky řemesel na Selské návsi, zabijačkové speciality i na průvod maškar se zastávkami pro pobavení dětí i dospělých.

Masopustní trhy na Selské návsi budou otevřeny od 10 do 18 hodin. Průvod maškar poté, co obdrží od starosty symbolicky klíč od Černic, odstartuje v 15 hodin od mateřské školy ve Vltavínové ulici. „Účastníci se odtud vydají na Selskou náves za doprovodu plzeňské hudební skupiny Sekvence. Cestou na ně čekají zábavné zastávky a v cíli čaj i masopustní koblihy,“ uvedl starosta Černic Ing. Vladislav Sloup.

Na návsi budou předvádět své umění bednáři, kováři a další řemeslníci. Návštěvníci si mohou koupit také různé rukodělné výrobky, pochutnat si na zabijačkových hodech i na pivu. Nebude chybět tombola či soutěže pro děti. K tanci a poslechu zahraje Cimbálová muzika Milana Broučka.

„Srdečně zveme k účasti nejen černické obyvatele, ale všechny, kteří se chtějí pobavit a užít si pěkný den,“ dodal starosta.

Na přípravě akce se kromě obvodu podíleli i místní spolky, dobrovolní hasiči, penzion U Matasů a další subjekty. Masopust se loni setkal u místních s velkým ohlasem, maškarní průvod si užily na dvě stovky dětí i dospělých.

Zdroj: ÚMO 8

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: