Sportovní hala Krašovská. Foto: MMP

Město letos investuje více jak 2,5 miliardy do zásadních projektů

TechTower, vozovna, sportovní, dopravní infrastruktura, osvětlení náměstí a další. Plzeň dá letos na investice více než 2,5 miliardy korun.

Město letos hospodaří s rozpočtem cca 6,46 miliardy korun. Výdaje dosahují 8,51 miliardy korun, a právě značná část financí putuje na velké investiční akce. Jedna z největších se týká oblasti nových technologií – Plzeň dokončí vědeckotechnický park na Světovaru. Do závěrečné fáze směřuje také vozovna tramvají na Slovanech. V oblasti sportu město dostaví víceúčelovou halu Krašovská nebo vybuduje zázemí tréninkového centra mládeže v areálu stadionu ve Štruncových sadech a Luční ulici. Další peníze půjdou například na revitalizaci území v Zátiší.

„Plzeň letos vyčlenila na investice 2,76 miliardy korun. Jsou mezi nimi zásadní a tolik potřebné akce. Kromě vozovny a projektu Světovar jdou značné investice do oblasti bytové, kdy dokončíme revitalizaci lokality Zátiší. Začneme doplňovat vodu do Velkého boleveckého rybníka a rozšíříme sportovní infrastrukturu. Dokončíme halu Krašovská, areál SK Neslyšících, vybudujeme beach volejbal na Prokopávce nebo zázemí ve Štruncových sadech. Pro koterovské občany dokončíme zásadní stavbu vodovodu a kanalizace, v Doubravce zahájíme rekonstrukci Červenohrádecké ulice. Nezapomínáme ani na motoristy, postavíme okružní křižovatku Tyršův most – Radobyčice. Během letoška zrevitalizujeme také prostor konečné tramvaje číslo 4 u Borského parku nebo park za OC Plzeň Plaza,“ vyjmenoval zásadní investiční akce primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: